Yatırım yapmaya başla!

Toyota Pratik Spor Arabası MR2’yi Hibrit Motorla Çıkartabilir!

Toyota'nın 11 yıl önce ABD'de üretimi bitirdiği MR2 spor araç modelini elektrikli olarak yeniden üretecek.
Toyota Pratik Spor Arabası MR2’yi Hibrit Motorla Çıkartabilir!

Geçtiğimiz ay Toyota’nın iki efsanesi Celica ve MR2’nin yeniden üretime alınacağını haber vermiştik. Japon markanın tek kapılılarını özleyenler için müthiş bir haberdi. Son iki senelik filme baktığımızda Toyota’nın bir şeylerde iyi zamanlama yapmak istediğini anlayabiliyoruz.

Carscoops‘tan gelen habere bakılırsa, MR2’nin elektrikli olarak üretilme ihtimali bulunuyor. Kompakt spor aracın üretimi ABD’de fişi çekilmiş ve aradan 11 yıl geçmişti. Ortadan motorlu ve arkadan itişli dönemlerine yeniden başlamak isteyen Toyota,  MR2’yi günümüz şartlarına göre yapmak istiyor.

Şirketin üçü bir arada sporcularının dönüşleri muhteşem olacak!

 MR2’ye geçmeden önce Celica’dan kısaca bahsedelim. İsmi bir süreliğine raflara kaldırıldı ve yerine Subaru ile ortak olarak geliştirilen GT86 çıkartıldı. Gelişmeleri sürmekte olan Supra’yı da unutmamak gerekir.

MR2’nin elektrikli motorla gelmesine kesin gözüyle bakılabilir.

Avrupa Satış ve Pazarlama Başkan Yardımcısı Matt Harrison, şirketin bu projeye ciddi şekilde baktığını ve 2025 yılından önce gerçekleşebileceğini söyledi.

İşin aslı, Toyota için bundan sonra çıkacak yeni modellere hibrit motor koyması zor değil. Şüphesiz dünyada bu konudaki en büyük öncü firma Toyota’dır.

Gelen bir bilgide ise markanın finansal açıdan bunu düşüneceği söylendi.

Yeni bir MR2’nin aslında ne kadar mantıklı olacağına bakılacağı söyleniyor. Harrison’a göre kesin çıkacak olsa da hibrit spor aracın yine BMW veya Subaru ile işbirliği yapılabileceğini aktardı.

Toyota, Supra için BMW ile anlaşma yapmıştı ve Z4 ile aynı platformun paylaşıldığı söylenmişti. GT86’nın ise Subaru ile imalat süreci ilerletiliyor.

MR2’nin de yüksek olasılıkla bu iki şirketten biriyle üretimi yapılacak. DNA kısımlarında Toyota’nın işi şansa bırakmayacağı, güç aktarma organlarını kendisinin yapacağını söylendi.

Olası senaryoda gözüken bir benzinli ve melez motor. MR2 için gelişmeler şimdilik bu kadar. İlerleyen günlerde yapısal anlamda da stilleri belli olacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum