Yatırım yapmaya başla!

Android Auto’yu Araçlarında İstemeyen Toyota Kararını Değiştirdi!

Toyota'nın modellerine bir süredir koymamak için çok direndiği Android Auto araç bağlantı özelliği nihayet geliyor!
Android Auto’yu Araçlarında İstemeyen Toyota Kararını Değiştirdi!

Bazı şirketler dünyada yaygınlaşmış bir takım uygulama ve yenilikleri ilk başlarda kabul etmezler. Uzunca bir süre, sistemlerin hangi yönde yarar sağlanabileceği izlenir ve sonucunda nihayi karara varılır. Kaset çalar, CD çalar derken artık günümüz otomobilleri standart olarak dokunmatik ekranlarla geliyor.

Normalde mobil telefon şirketlerine geliştirilen programlar, sürücü ve yolcuların kolay kullanımları için araç sistemlerine de getirildi. Araç bağlantılarında Apple CarPlay ve Android Auto sayesinde bilgi eğlence ekranlarımız cep telefonlarına dönüşüyor. Toyota’da bir süredir bu özellikleri koymamak için direkse de şimdi o kararından vazgeçti. İşte detaylar…

Şirket Sözcüsü Android Auto’nun Müjdesini Verdi

Şirket Sözcüsü Android Auto'nun Müjdesini VerdiAslında bu bağlantı araçlarına bir nevi güvenlik sistemleri gibi bakılabilir. Sürüş esnasında gelen çağrılar, mesajlar veya dinlemek istediğimiz bir müziği açıp kullanmak zordur. Toyota nedendir bilenmez ama Apple CarPlay’i bile Ocak ayında benimseyerek araçlarına koymayı karar vermişti.

Müşteriler çoğu zaman neden bu tip özelliklerinin araçlarında olmadığını birçok kere dile getirmişti. Talebin farkında olduğunu söyleyen Toyota, bundan sonraki üretimlerinde teknolojiyi uygulamaya alacağını söyledi.

Hatta kaynaklarımıza baktığımızda Android Auto’nun Ekim ayından itibaren araçlara verilebileceği söyleniyor.

Toyota Avalon’da Uygulamalar Reddedilmişti!

Toyota Avalon'da Uygulamalar Reddedilmişti!Toyota’nın bu yıl içerisinde tanıttığı lüks segment sedanı Avalon‘nun bağlantı özellikleriyle sunulmamasından dolayı başı biraz ağrımıştı. Çünkü bizde dahil çoğu otomobil yorumcusu bu tip bir şeyin markaya yakışmadığını dile getirmişlerdi.

Günümüz şartlarında Japon temsilcisinin, araçlarında Apple CarPlay ve Android Auto’yu standartlaştırmaması gerçekten abes bir durumdu. Porsche’de uygulamalar için direnç gösterse de son zamanlarda araçlarına koymaya başlamıştı. Son nesil Corolla, multi medya ekranında her iki bağlantı seçeneği ile gelecek. Detaylar geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum