Yatırım yapmaya başla!

Toyota İngiltere için Hazırladığı “Land Cruiser LCV Ticari Versiyonu” Gösterdi!

Toyota, ticari araç müşterilerine dünyanın en iyi SUV'larından biri olan Land Cruiser'ı kamyonet mantığında yeniden ele aldı!
Toyota İngiltere için Hazırladığı “Land Cruiser LCV Ticari Versiyonu” Gösterdi!

Düşünce ve planlar bazen bizlere mantıksız gelebildiği gibi aslında işin kuruluş mantığı farklıdır. Şimdi ki haberimiz gibi! Arazinlerin kralı modundaki Japon SUV, bir anda ticari bir araç olarak anılıyor. Neden? sorularının çok sorulacağı bu projede Toyota, standart boyut içerisinden fazla yükleme kapasitesi çıkarmaya çalışmış. Litresel taşıma kapasitesinde rakamlara baktığımızda da kamyonet tarzlarıyla yarışır rakamlar çıkıyor.

Çoğu kişi, hayal kurduran bu 4×4’ü yeni sınıfına yakıştıramayabilir. Bende aynı düşüncedeyim! Dünyada Land Cruiser isminin ağırlığını düşündüğümüzde duygusal manada bizlere yanlış bir ilerleme gibi geliyor.

Yeni yüzüyle gösterilen L.Cruiser’ın ticari olduğunu anlamak zor değil.

Normal yapısının detaylandırmalarından bazı öğeler silinmiş. Biraz daha basitleştirilerek, gerçekten ticari olduğu vurgulanmış.

Farların merceksiz xenonsuz oluşu, ızgaranın kromsuz oluşu, tamponun ve 17″ jantlarla da gerçekten baz modellere benzetilmiş.

Farklı iki kasa yapısına ve yüksek yükleme kapasitelerine sahip olacaklar.

Ölçülerini en başta fabrika veri rakamlarına göre verelim. L.Cruiser’ın boyu 4.840 mm, genişliği 1.855 mm, yüksekliği 1.845 mm ve aks mesafesi 2.790 mm dir. Versiyonlar SWB ve LWB olarak ikiye ayrılmış. Yani kısa şasi ve uzun şasi şeklinde. SWB kısa şaside bagaj hacmi 1.574 litre ve LWB uzun şaside bagaj 2.216 litreyle geniş bir kargo alanına sahip.

Yük kapasiteleri SWB için 593, LWB içn 759 kilogramdır. Her iki paket içinde geçerli olan üç ton çekme kapasitesi vardır.

Toyota’nın düşüncesi olayı bambaşka boyutlara getirmek.

Toyota Hafif Ticari Araç Yöneticisi Gareth Matthews, “Land Cruiser’ın olağanüstü gücünü, LCV serisine getirerek, sağlam Hilux ve Proace hizmet araçlarının yanı sıra ürün yelpazesine de yeni bir boyut katıyor.” şeklinde yorumladı.

Buradan çıkardığımız sonuç; LVC serilerine katılan L.Cruiser’ı en iyi 4×4 moda sahip aracın, premium taşımacılık seven müşterilerini hedef aldığını anlıyoruz. Eğer bu müşterileri deri koltuk isterse olmayacağını söylemek isterim. Klima, akıllı giriş, Bluetooth ve altı hoparlörlü ses sistemi standart donanım içerisinde.

Arazinin en hırçın ticari aracında 2.8L dizel motor bulunuyor.

Toyota’nın ticari araçlarında da kullandığı 2.8L D-4D ünite, 175 beygir güç ve 450 nm tork ile sırtınızda ağır yükle 700 mm su derinliklerinden rahatça giriş çıkabilirisiniz.

Uzun ve kısa şasi olarak iki kısımda değerlendirilen L.Cruiser, Toyota’nın düşüncesine göre taşımacıkla uğraşan insanların üst sınıf bir SUV araçta işlerini yapması istemiş. İngiltere fiyatları SWB – kısa şasi için 27.546 Dolar, LWB – uzun şasi için 28.509 dolar. İlk teslimatlarında Temmuz ayında başlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum