Yatırım yapmaya başla!

Toyota GT86 ile Yapılan Akıllara Zarar Bir Dünya Rekoru!

Toyota GT86'nın adı bu aralar kırılan akıllara zarar bir rekorla anılıyor. Guinness Rekorlar Kitabına geçen bu deneme oldukça zor ve imkansız gözüküyor. Acaba GT86 ile hangi rekor kırılmış olabilir? Tüm detaylar haberimizde...
Toyota GT86 ile Yapılan Akıllara Zarar Bir Dünya Rekoru!

Toyota, Supra süper spor arabasından sonra nedense o sınıfa yönelmedi ve barındırdığı güçleri hiç bir arabasına aktarmadı. Japon firma ortaya Celica, Supra ve milyon dolarlara satılan GT2000 spor arabalarını çıkarmış, efsaneleştirmiş ve bitirmiş. Bazı kaynaklarda ve oto dergilerinde Supra modelinin yeniden çıkması gerektiğine dair Toyota’ya oldukça büyük baskı yapılmış. 2012 yılında kendini mecbur hisseden Toyota, %30‘na sahip olduğu Subaru ile ortak bir spor araba çıkarma kararı almıştı.

Kimisi yeni Supra dedi kimisi yeni GT2000! Ancak Toyota, atmosferik motorlu GT86’yı, Subaru’da BRZ isminde caddelere çıkarmışlardı. Dünyaca çok sevilen GT86, bu aralar kırılan bir rekorla anılıyor. Söylemek isterim ki biraz sonra sizlere anlatacağımız rekor bir daha kırılabilir mi bilmiyoruz. Rekoru ilk duyduğumuzda inanın sadece makine gücü değil, insanın da oldukça sağlam bünyede olması gerekiyor. O zaman daha fazla sizi meraklandırmadan Toyota GT86 hangi rekoru kırmış bakalım!

 GT86 Guinness Rekorlar Kitabına En Uzun Drift ile Adını Yazdırdı

 GT86 Guinness Rekorlar Kitabına En Uzun Drift ile Adını YazdırdıYanlış duymadınız “en uzun drift” yani sürüklenerek gitme rekoru kırıldı. Güney Afrikalı gazeteci Jesse Adams, 2014 yılında Alman yarışçı Harald Müller‘in kırmış olduğu 142 km‘lik drift rekorunun çok üstüne geçti.

Jesse Adams, GT86’nın tekerleklerini durdurmadan 163.2 km drift yaptı. Islak bir pist üzerinde yapılan bu rekor denemesi 5 saat 46 dakika sürmüş. Düşündüğümüzde ne kadar zor olduğunu eminim anlamışsınızdır. Adams yaptığı 163.2 km, 5 saat 46 dakika ve 1000 turdan fazla yan bir şekilde gidiş!

GT86’ya Modifiye Yapılmamış!

GT86'ya Modifiye YapılmamışRekordan da anlaşılacağı gibi arabanın orjinal benzin deposunun yaptığı rekoru karşılayamacağı için sadece ekstradan yakıt deposu ilave edilmiş. Arkadan itişli GT86’nın 2.0 litre 200 hp’lik motorunda her hangi bir güç artışı yapılmamış. VBOX GPS ile bu rekor denemeleri kayıt altına alınmış. GPS’den alınan rakamlara baktığımızda Jesse Adams ortalama olarak 29 km/h süratle turları atmış.

Şu an merak konusu bu rekor ne zaman ve nasıl egale edilecek! Yapılan işi düşündüğümüzde, mesafenin uzunluğu ve atılan tur sayısı insan üstü bir güç istiyor. Bir de sürücünün dikkatinin bozulmadan, direksiyon ve gaz tepkimelerini en iyi şekilde yapması gerekiyor. Belki ileride 200 km, 1200 tur atabilen biri çıkabilir!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum