Yatırım yapmaya başla!

Toyota GR HV Sports Konsepti Havalı Tavan Yapısı ile Gösterildi!

Toyota, GT86'nın alt yapısında ele aldığı hibrit GR HV Sports modelini tanıttı. Bu model mat siyah yapısı ve parçalara uygulanan farklı grafiklerle öne plana çıkıyor. İşte detaylar...
Toyota GR HV Sports Konsepti Havalı Tavan Yapısı ile Gösterildi!

Toyota bu sefer de spor araba dalında yeni bir konsept modelini gösterdi. GR’nin yapısal olarak, diğer kompakt tek kapılı arabalarının izinde gideceğini anlıyoruz. GT86 ile olan alt yapı benzerliği de gözlerden kaçmıyor. Yapılan grafiksel çalışmalar mat siyah bir gövde ile iyi orantılanmış.

Tarz olan  targa tavanı da sadece iki kişilik olan spor bir arabaya en uygunu olmuş. Toyota firmasının son yıllarda daha çok Avrupa yüzünü benimsemesi modellerinin de çekici olmasını sağladı. En çok yeni Camry ve Land Cruiser Prado‘da bunu gördük.

GR HV Sports’un başka modellerde görmediğimiz burun yapısı var. Tamamı Led olan farların, üstten yatay 3’lü ve alt kısımda daha büyük dikey aydınlatmalı düşünülmüş.

Sade kaputunun aşağı kısmına geniş havanlandırma açıklığı verilmiş. Gerek olmasa da benzin motorunu soğutmaya yarayacaktır.

GR HV Sports’un kapı ile çamurluk arasındaki boşluğu, sade giden yapıya canlılık katmış. Siyahın uygulandığı diğer kısım olan 18″ jantlar da fena durmuyor.

Arka kısma baktığımızda diğer büyük konseptlerden alınan stiller mevcut. Mesela FT-1’in far ve etrafına verilen düzene karşı GR HV Sports, yakın çizgilerde seyrediyor.

Stop farlar daha iç kısımlara alınarak, çerçeve boşluklarıyla değişik bir görünüm sunuyor.

Toyota GR HV Sports’un oval gelen tamponuna, biraz yukarı konumlandırılmış geniş tek çıkış egzoz verilmiş. Bu kısım spor araba hissiyatını daha çok artırıyor.

Toyota motor olarak, isminden de belli olduğu üzere GR HV’de hibrit bir ünite kullanacak. Teknik bilgileri fuarla beraber açıklanmasını bekliyoruz.

GR HV’deki güzel olaylardan biri de vitesi. İster otomatik olarak isterseniz de 6 ileri manuele çevirip kullanabiliyorsunuz.

Japon firmanın sağlam bir mühendislik ile ele aldığı GR HV Sports konsept düşüncesi, GT86’nın üstü açık, hibrit motorlu versiyonu olarak düşünülmüş. Yani bu bizim yorumumuz. Çoğu kişi de böyle düşünecektir. Çünkü yapı olarak aynı platformda geliştirilip, sadece tavan ve motor kısmında ayrılıyorlar.

Toyota’nın GT86‘nın üstünü açmak istediğini biliyorduk ancak farklı bir isim altında yapacağını bilmiyorduk. Eğer ki farklı stillerde sunulan far yapısı bu şekilde bırakılırsa, alanında tek olur. Mat siyah yapı ve ön görünüm fena durmuyor olsa da arka kısımda yapılan far ve tampon çalışması beni daha çok cezbetti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum