Yatırım yapmaya başla!

Toyota Gökyüzü Aracı için Start Verdi!

Japonya ve dünyanın en büyük firmalarından biri olan Toyota, farklı bir alana yatırım yapıyor. Drone'ler ile başlayan gökyüzü araçları, artık insan taşımacılığına kadar gidiyor. Toyota firması da gökyüzü araçları adına ilk girişimini yaptı. Bakalım Japon devi Toyota'nın uçan arabası nasılmış?
Toyota Gökyüzü Aracı için Start Verdi!

21. yy‘da hiç olayların buralara geleceği aklınıza gelmiş miydi? Teknoloji ile insan gücünün unutulmaya yüz tuttuğu mesleklerin çoğaldığı farklı bir dünya hayatına geçiş yapıldı. Bilim, sürekli ucu gözükmeyen çalışmaların meyvelerini vermekte ve bazen de iyi sonuçlanmaktadır. Bana göre bilim insanların refahı için çalışıyor dense de, bir süre sonra farklı boyutlara geleceğine inanıyorum. Tabi bu boyutlar iyiye mi kötüye mi gider bilemeyiz.

Şu anda evimizde, sokaklarda her noktada teknolojinin nimetlerinden yararlanmaktayız. Şimdiki haberimizde teknolojinin artık havalandığından bahsedeceğiz. Toyota, bir girişim programıyla uçan araba konsept çalışmalarına başladı. Şunu diyebilirim ki hayatımızın içine giren “Drone” lerin ikinci aşamasının böyle projelerin olacağını birçok kişi tahmin etmiştir. Çünkü drone‘ler o kadar çok büyüdü ki insan bile taşıyor. Şimdi, Toyota’nın Cartivator ismini verdiği projesinden bahsedelim.

SkyDrive Adının Verildiği Konsept Çalışmayı Toyota Destekliyor

SkyDrive Adının Verildiği Konsept Çalışmayı Toyota DestekliyorToyota gelecek için yapılan çalışmaların birçoğunu desteklediği gibi bu projeyi de desteklediğini açıkladı. Aslında bu proje, 2020 Tokyo Olimpiyatları için hazırlanan büyük bir drone dir. Cartivator, öğrenci ve bilim çalışmaları yapan insanların bir araya gelmesiyle yürütüşen bir projedir. Belli ölçülerde yapılan şasi ve dörtlü pervane ile başlayan, daha sonradan sistemsel olarak bir adım yukarıya taşınan SkyDrive, Toyota’nın 375 bin $ proje yatırımı ile desteklenmiş.

SkyDrive 2012 yılında Toyota’nın kendi bünyesinde olan 30 çalışanı tarafından başlatılan bir çalışmadır. Sonradan bu kişilerde ışık gören Toyota, her türlü desteği vermiş. Bu projede çalışanların amacı SkyDrive’yi iyice geliştirilip, yüksek uçuş yapmasını sağlayarak 2020 Tokyo Olimpiyat meşalesini yakmamış.

Toyota Uçan Araba için Patentleri Şimdiden Alıyor

Toyota, robot ve otomotiv alanındaki yatırımlarının yanına “gök yüzü araçları” içinde start verdiğini anlıyoruz. İşin ciddiyetini, Toyota’nın Amerika‘da farklı uçan araba tasarım patentini almasından anlayabiliriz. Uber ve bazı firmaların geliştirmekte olduğu uçan taksi taşımacılığı, Toyota ile daha ileriye taşınabilir.

Her fırsatta teknoloji yönünde farklı yerlere imza atan Toyota’nın, çalışanları arasından bir grubun böyle bir işe başlamalarını ve Japon firmanın bunu desteklemesini örnek alınacak bir davranış olduğunu söylemek isterim. Bakalım 2020’de bizleri neler bekliyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum