Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Performans Birimi Gazoo Racing’ten Sert Bir GT86 Geliyor!

Toyota, resmi Tweeter adresine koyduğu bir teaser videoda yüksek güç üreten bir GT86'nın çıkış haberini verdi. İşte detaylar...
Toyota’nın Performans Birimi Gazoo Racing’ten Sert Bir GT86 Geliyor!

Bu aralar Toyota’nın yarış ve geliştirme birimi Gazoo Racing‘in ismini çok duymaya başladık. Japon marka bir süredir spor araba konusu üzerine düşmüyordu. Supra’nın yeniden canlandırılmasıyla sıradan tek kapılılarını biraz daha güçlendirme yoluna gitmişti. Toyota’dan gelen yeni bir teaser videosunda “It’s all a matter of passion for speed” yani “Bu bir hız tutkusu meselesi” başlığı ile daha sert bit GT86’nın gelişi haber verildi.

Bundan önce Gazoo’nun Yaris’in GRMN operasyonu sonucunda 1.8L’den gelen güçlerle neler yaptığını seyretmiştik. Peki standartından daha sert olarak nitelendirilen GT86’ya ekstra neler yapılacak!

Teaser’da Atlar Çok Vurgulanmış!

Demek oluyor ki yeni GT86 versiyonu daha beygirli bir yapıyla çıkış yapacak. 2021 yılı için Subaru ve Toyota’nın spor modelleri için ortak bir motor geliştireceğini haberini vermiştik. Doğal emişten vazgeçmek istemeyen şirketlerin motor hacmini 2.0’den 2.4L‘ye yükseltimesi planlanıyordu.

Toyota İspanya resmi Tweeter adresinde yayınlanan videonun başlığında hız ve tutku kelimeleri geçirilmişti. O zaman GT86 motorundan 200 ps üzeri bir değer beklemeliyiz.

Gazoo GT86 Yaris GRMN’nin Süperşarj Ünitesiyle Gelebilir

Gazoo GT86 Yaris GRMN'nin Süperşarj Ünitesiyle GelebilirBizim tahmin ettiğimiz Yaris GRMN’den gelecek 1.8L süperşarjlı motor yönünde. 210 beygir güçle beraber 250 nm tork açığa çıkartabilen aktarma organları, Yaris’i 6.3 saniyede 100 km’ye çıkarmayı başarabiliyor. Teknik veri kitapçığında yapacağı maksimum hız ise 230 km/s.

GT86’yı makam olarak Yaris’ten bir üst dilimde kabul edersek; beygir gücü açısından en azından +30 veya 40 ps fazlalıkla bekleyebiliriz.

Gerçi Toyota’dan bahsettiğimiz için muhtemelen Gazoo daha güçlü olacak denilen GT86’yı her an sadece 10 ps fazlalıkla üretebilir.

Peki 2.0L’ye turbo yüklenmesine ne dersiniz? Eğer ki böyle bir şey olması durumunda Renault Megane RS’in 300 beygirle gösterdiği performansları GT86’da da seyredebiliriz. Bakalım bu teaser’ın altından neler çıkacak…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum