Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Hafızalara Kazınan SUV’u “FJ 40” Icon Tarafından Yeniden Canlandırıldı!

Toyota Land Cruiser'un başlangıcı olarak kabul edilen FJ 40, Icon Dizayn tarafından orjinal parçalarla restore edilerek SEMA Show'a getirildi. İşte detaylar...
Toyota’nın Hafızalara Kazınan SUV’u “FJ 40” Icon Tarafından Yeniden Canlandırıldı!

FJ 40! Bu SUV’u kime sorarsanız sorun hep aynı cevabı alacaksınız. Kırılmaz, güçlü ve Land Cruiser‘ın atası! Şu anda bakmış olduğumuz Land Cruiser, geçmişine olan saygı çerçevesinde kalınarak en güzel restorasyonu gerçekleştirilmiş. Geçtiğimiz günlerde kapılarını açan SEMA Show‘da görüyoruz ki geçmişi yeniden canlandıran araçlar da oluyormuş. Land Cruiser tarihinin başlangıcı olarak kabul edilen FJ 40, sağlam şasili ve her yaştan insanın, günümüzde de tutkuyla bindiği bir modeldir. Hatta ülkemiz fiyatlarına bakarsak 80’li modellerin yüz bin TL‘ye varan fiyatlarını görebiliriz.

Icon Dizayn’da SUV tarihi açısından önemli olan bu modeli, en ince ayrıntısına kadar yenilemek istemiş. Mümkün mertebe parçalarda orjinalliğe sadık kalınmış.

Icon 10. yıl şerefine yaptığı FJ 40 yenilemesinde dış kaporta rengi ilk çıktığı tonda boyanmış.

Çıkarılabilir tente tavanı, eski stile uygun kapılarıyla harika duruyor.

FJ 40’ın orjinale uygun yapılan jantlarına BF Goodrich lastikler takıldığını görüyoruz. Değişime süspansiyon da dahil edilmiş.

The Old School FJ projesi, iç mekanda da kendini gösteriyor.

Bazı unsurlar zevke göre yapılsa da kokpitin ağırlıklı olarak orjinal olduğunu söyleyebiliriz.

Sağlam bir demir parçası gibi duran panel kısmında, gösterge grubu bire bir aynısı takılmış.

Sonradan eklenenler arasında siyah deri koltukları ve orta kolçağa yapılan ekran yer alıyor.

Restorasyona alınan FJ 40’ın kaputunu açtığımızda yapılan en büyük değişime şahit oluyoruz.

Üniteyi ağırlıklı olarak Hilux’da gördüğümüz, 2.8L 161 hp’lik dizel motor koyulmuş.

Yapılan proje de %80 civarları orjinal olmasına dikkat edilmiş. Motor ve kolçak kısmına yapılan ekranı saymazsak! İcon’un FJ 40’nın 70’lerde olduğu gibi ilgi çekici, huzur veren ve koleksiyoncuları aşık edecek cinsten olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Icon ekibi daha öncesinden de FJ 40 ile ilgili başka projeleri olmuştu. Ancak Toyota’nın ilk üretime aldığı gibi değil de daha farklı renklerde imal etmişti. Yaptığı son FJ 40’ın ise tahmini 200 bin $ değerinde olduğu söyleniyor. Icon FJ 40 5 Kasım’a kadar SEMA Show’da sergilenecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum