Yatırım yapmaya başla!

Toyota Elektrik Motor Teknolojisini Rakipleriyle Paylaşıyor!

Hibrit motor teknolojisinde dünya liderliğini bırakmayan Toyota, elektrik araç çemberini daha fazla genişletme adında patenlerini paylaşıma açıyor!!!
Toyota Elektrik Motor Teknolojisini Rakipleriyle Paylaşıyor!

Toyota’nın dünyanın en saygın otomotiv şirketlerinden biri olduğunu artık tüm dünya biliyor. Daha çok eskiye dayansa da 1997 yılında Prius ile ortaya koyduğu hibrit gücü, takdir toplamıştı. İnsanların alternatif yakıtlara olağan eğilimini de, seri üretimde milyon adeti geçen Prius imalatında anlamıştık.

Dizeli bünyesinden ilk reddeden şirket olan Japon temsilcisi, hakim olduğu EV araçlar konusunu rakipleriyle paylaşacağını söyledi. Amacanın özellikle hibrit alanda araç gelişimlerini daha fazla noktaya yaymak. İddia edilen ancak bazı zamanlarda karşı çıkılan dizelin yaydığı kötü gazların, daha hızlı yok edilmesi düşüncesi hakim. İşte detaylar…

Toyota, kendisine ait binlerce patentin erişim iznini açıyor.

Japon şirket elektrikli araç teknolojisi konusuna ait en az 24.000 patentten bahsediyor. Tesla’da dahil çoğu şirkete buluşlarıyla yardımcı olan marka, daha kapsamlı bir paylaşım girişiminde bulunacak. Bir elektrik araba için olması mecbur ancak kendi sistemlerinde oluşturdukları bataryalar, kontrol sistemleri ve diğer parçalar için ücretli olacak şekilde destek sağlayacağını bildirdi.

Toyota Genel Müdür Yardımcısı Shigeki Terashi, “Hibrit ve diğer elektrikli taşıt teknolojilerini popüler hale getirme ihtiyacını tanıyan şirketlerden araç elektrifikasyon sistemlerimiz hakkında aldığımız yüksek sorulara dayanarak, şimdi işbirliğinin tam zamanı olduğuna inanıyoruz. “  Elektrikli araç sayısı önümüzdeki 10 yıl içinde önemli ölçüde artarsa  standart hale gelecekler ve bu süreci desteklemede rol oynamayı umuyoruz.” dedi.

Japon Toyota, hibritin daha fazla geliştirilmesi için Suzuki ve Mazda ile ortaklık kurmuştu.

2 yıl önce Mazda ve Toyota arasındaki 1.6 Milyar dolarlık dev ortaklığın haberini vermiştik. Bahsedilen tesis, iki Japon şirketin orta noktada zeka ve tecrübelerinin birleştirildiği lokasyon olacaktı. Büyük yatırım sonunda Mazda Sky Active X ve Toyota’nın ileri teknoloji hibrit güç birliği sayesinde daha yukarılara taşınacaktı.

Markanın son zamanlarda bu kadar hareketli ve hızlı olmasının sebebi VW grubu. EV’ye dayalı özel mimariler kuran Alman Volkswagen, ID serilerini tamamı elektrikli olarak yollara çıkarmak istiyor. Ayrıca dizele ve benzin motorlara geliştirdiği hafif ve plug-in hibrit motorlarla pazarın hakimi olmak için adımlar atıyordu.

Toyota’nın patentlerini ulaşıma açması 2030 yılının sonuna kadar devam ettirilecek. Kısaca bu yönde gelişmek isteyen şirketler, alanında en gelişmişini sunanın tecrübelerinden yararlanacak. Bakalım gelecek haberlerde, “Toyota’nın melez teknolojisinden yararlandı” diyeceğimiz ilk firma kim olacak?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum