Toyota e-Palette ile Mobil Servis Çağına Adım Atıyor!

2018 CES organizasyonu bu sene teknolojik patlamalar eşlinde geçiyor. Otomotiv, kademeli olarak eskiden düşüncesinin bile imkansız olduğu yenilikleri artık yollara çıkartıyor. Bunun önceden en net halini otonom şehir içi taksi görevinde bulunacak VW MOIA ile görmüştük. Keza yüksek teknoloji çizgisinde mutlaka bir Japon olmak zorunda. Toyota, özel bir platform projesi hazırlayarak, filmlerde gördüğümüz, sessizce gelip üstündeki ekranlarda birşeyler okuduğumuz araçlar gerçek yapıyor. Hemde önümüzdeki 3 yıl içerisinde gerçekleşmesi planlanıyor.

Sistem tamamen otonom ve elektrik araç mantığı ile hareket edecek. Toyota e-Palette’in vakti geldiğinde yolda giden bir otel bile yapılabileceğinden bahsediyor. Sizce de etrafınızda 24 saat dolaşan bir otel, restorant, market vb. işletmeler iyi olmaz mı? Toyota’nın e-Palette projesini daha ciddi algılamamız için sizlere şimdiden kimlerin talip olduğunu söyleyelim.

 

Evet Pizza Hut, Mazda, Uber ve Amazon ile Toyota arasındaki büyük imzalar şimdiden atıldı. Pizza Hut, boyları 4 metre ile 7 metre arasında değişecek e-Palette aracıyla şehir içinde gezerek enfes kokular yayacak.

Açıkçası Toyota’nın daha idrak edemediğimiz bu aracı sandığımızdan daha işlevsel olacak. 2020 Tokyo Olimpiyatı’ndan sonra fazla bekletmeden çıkışı yapılacağı söylendi. Mobil servis platformu görevini de en iyi şekilde yerine getireceğinden eminiz. Verilmeyen teknik değerleri aslında o kadarda önemli değil. Hibrit motor teknolojisinde rekorlara imza atan ve sonrasında yatırımlarını hidrojene oradan da elektrikli otonom araçlara kaydıran Japon marka tutulamaz bir hızda bizlere ürünler sunuyor.

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur