Yatırım yapmaya başla!

Toyota Yeni Nesil Camry’lerin Piston Sorunu için Güvenlik Kampanyası Başlattı!

Toyota'nın orta üst sınıf otomobili Camry, yeni jenerasyon hayatına kötü başladı. Üretim sırasında motora koyulan bir parçanın yanlış olduğu söylendi.
Toyota Yeni Nesil Camry’lerin Piston Sorunu için Güvenlik Kampanyası Başlattı!

Tesla’nın 123 bin aracı geri gelin çağrısından sonra sırada Toyota var. D segmentinin en güzel yüzlerinden biri olan Camry, son jenerasyonunda ağır duruşla sportifliğin buluşturulduğu güzel bir örnek olmuştu. Kaliteli unsurların dışına çıkılmadan üretimde tutulan lüks araç, ufak bir sorunla karşı karşıya. Aldığımız bu servislere gelin anonsu biraz sıra dışı. Hyundai’nin Santa Fe’lerin direksiyonu yerinden çıkıyor demesi kadar garip.

Üretim hatası olarak söylenen problemin motor pistonlarının küçük koyulmasıyla alakalı. Silindirler içerisinde hareket eden ve itme yöntemiyle çalışan parçanın hatalı koyulduğu bildirildi. Bence Toyota gerçekten de hiç alışılmadık bir durumla karşı karşıya.

ABD için geçerli olacak güvenlik kampanyasına ilk tespitte 2 bin adete yakın Camry çağrılabilir.

Bu konu üzerinde üzüntüsünü bildiren Japon marka, tüm araç sahiplerini özel, birinci sınıf posta yoluyla davetiye gönderiyor.

Posta içeriğinde ise motor bölümünde bir hata tespitinin olduğu, bunun tamamen kendi hatalarının olduğu ve Mayıs ayına kadar yetkili bir servisten randevu almalarını istemiş.

Toyota piston hatasındaki sorunun ne olduğundan da bahsetti.

Camry’de çıkan ilk belirtiler arasında motorun pürüzlü çalıştığı, gidiş sırasında da gerekli ivmenin kazanılmadığı söylendi. Egzozun gereğinden fazla duman çıkarması ve anormal ses oluşumlarının olacağını eklediler. Hatta ilerleyen zamanlarda motor ünitesinin tamamen arıza moduna geçeceği sorun maddeleri arasında.

Toyota mühendisleri, servise gelen araçların piston üretim tarih koduna bakıp, yukarıda belirttiğimiz hataların çoğunluğu olmuşsa motor yenisiyle değiştirilecek. Veya hatalı küçük piston yerine gerekli büyüklükte olanı yerleştirilecek. Bu işlem karşılığında hiçbir ücret talebinde bulunulmayacağının da altı çizilerek belirtildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum