Yatırım yapmaya başla!

Toyota “Flex – Hibrit” ile Benzini de Ortadan Kaldırmak İstiyor!

Toyota, tamamı elektrikli motorlardan ziyade hibrit teknolojisi üzerinde yaptığı çalışmalarla gündeme geliyor. Yeni Flex-Hibrit ile benzini de bitirmek istiyor!
Toyota “Flex – Hibrit” ile Benzini de Ortadan Kaldırmak İstiyor!

Araçların güvenliğe yönelik teknolojilerinde Mercedes her daim bizlere bir şeyler gösterirken, motor teknolojisi kısmında da Toyota’nın üstü bir firma yok. Alman Mercedes son olarak Digital Light ile gece sürüşlerini kolaylaştırmak adına hayati önemi olan far sistemini sunmuştu. Çevre duyarlılığı bakımından Japon firma, doğaya salınan zehirli gazları mümkün mertebe en aza indirmek için savaşıyordu.

Bu yüzden seri üretimde lider olan Prius’u en yeni hibrit motorlarla dünyaya sunmuştu. Yenilenebilir alternatif enerji kaynakları düşüncesinde, hibritin desteklediği benzin yakıtının da kaldırılması planlanıyor. Toyota bu konuyu Brezilya Ar-Ge tesislerinde geliştiriyor. İlk yeni elektrik teknolojisini nasıl sunduysa, içten yanmalı motora farklı yakıt türü sunmasıyla da yine adından söz ettirecek.

Toyota bugün Sao Paulo’da hükümet liderlerine yeni motoru hakkında sunum yaptı.

Düşünce şekli mantıklı ve güzel. İçten yanmalı atmosferik motorun yaktığı benzinin yerine etanol kullanıldı. Toyota’nın Latin Amerika CEO’su Steve St. Angelo, “Bu buluş, topluma yeni bir hareketlilik sağlayacak yolculuğa işaret ediyor. Japonya’daki mühendislerimiz ile yakın işbirliği içinde çalışan ve dünyanın en temiz hibrit otomobilini geliştiren, Brezilya’daki müşterilerimiz için etanol kullanan Toyota do Brasil mühendislerimizle gurur duyuyorum.” şeklinde konuştu.

Merak edilen ise neden Brezilya!

Aldığımız kaynaklara göre etanolü üreten en büyük ikinci gücün Güney Amerika bölgesinde olduğu söylendi. Amerika’da mısır bazlı etanol, Brezilya bölgesinde ise şeker kamışı bazlı etanol kullanımının yaygın olduğu öğrendik.

Yani Toyota’nın yeni Prius hibrit – etanol motorunu bahsedilen bölgelerde geliştirmesi mantıklı oluyor. Benzine getirilen alternatif yakıt peki her ülkede nasıl temin edilecek? İşte asıl sorulan soru da bu! Brezilya bu yakıt için kaynağı çok olan bir ülke ve yaygın kullanım yapabilir. Birde ona yakın ülkeler. Avrupa ülkelerinde durumlar nasıl olur onu zaman gösterecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum