Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın Popüler Modellerine Kalite Kaygısı Nedenli Dava Açıldı!

Toyota Avustralya, bir hukuk bürosunun açtığı dava ile başı dertte. Sorun markanın 2.8L dizel motoru ile ilgili!
Toyota’nın Popüler Modellerine Kalite Kaygısı Nedenli Dava Açıldı!

Avustralya’dan Toyota’nın çok satan modellerine dava! Uzunca bir süredir Japon SUV ve kamyonet modelleri adına bazı spekülasyonlar vardı. Suçlama Avustralya’da yapıldı. Ülke, 4×4 araçların ana merkezi olarak görülür. Dünya SUV araç üreticilerinin çoğunu ana üsleri bu bölgededir. O yüzden sistemler, bu kıta üzerine kuruluyor.

Satış adetleriyle Toyota için önemli bir pazar olan Avustralya Hilux, Land Cruiser Prado ve Fortuner araçlarının 2.8L dizel motorlarında uygun olmayan şeyler tespit edilmiş. 1GD-FTV kodlu dizel ünitelerde partikül filtresinde kalitesiz ürün kullanıldığı söylendi. Detaylar haberde;

DPF’den etkilenecek araç sayısı 250.000 adet.

Bannister Law hukuk firması tarafından başlatılan davada Hilux, Prado ve Fortuner olmak üzere 3 modelde 250.000 adet aracın dizel partikül filtresinde kalitesiz ürün kullanıldığı tespit edildi.

DPF parçası, çok fazla zehirli gaz salınımı yapan dizel motorlar için geliştirilmiştir. Kurum ve diğer parçacıkları egzozda toplamak ve istenilen koşulları yerine getirmek için yakmaya tasarlanmış filtre, dizellerde olmak zorunda. Toyota’nın SUV kamyonetlerinde yoğun şekilde kullandığı 2.8L 4 silindirli motorun, yukarıda bahsettiğimiz işlemleri yapmadığı iddia edildi.

Bannister, “Bu rejenerasyon sistemi DPF’nin kısmen veya tamamen engellenmesini engellemek için başarısız oluyor veya başarısız olma eğiliminde. Bu da, etkilenen araçların düşük güç, artan yakıt tüketimi ve aşırı beyaz duman ve dizel partikül maddesinin atmosfere salınımı dahil olmak üzere sayısız diğer sorunları deneyimlemesine neden oluyor” dedi.

2 SUV ve bir kamyonet modeli üzerinden yapılan dava konusunda, DPF’nin onarılma veya değiştirilme çalışmasına gidilecek. Yoğun olarak gelen şikayetlerle denetime sokulan Toyota’nın 2.8L dizel motoru için bu sene sonuna kadar kullanıcıların servislere davet edilmesi bekleniyor.

Hukuk firması 2,8 litrelik motor donanımlı araçların Avustralya Tüketici Yasası uyarınca verilen kabul edilebilir kalitede yasal güvenceye uymadığını ve Toyota’nın “yanıltıcı ve aldatıcı şartlar altında uygunsuz davranışlarda bulunduğunu” söylüyor.

Toyota bu konu hakkında bir açıklama yapmasa da 3 modeli kullanan insanların aniden artan çekiş sorunu ve aşırı yakıt tüketimine neden olan DPF için bir an önce onarım istiyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum