Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın 4 Modelini Kapsayan Toplamda 1 Milyon Araca Geri Gel Çağrısı Yapıldı!

Toyota geçen haftaki CH-R uyarısından sonra şimdide ABD'de 1 milyona yakın aracı ilgilendiren servislere gelin çağrısını yaptı. İşte detaylar...
Toyota’nın 4 Modelini Kapsayan Toplamda 1 Milyon Araca Geri Gel Çağrısı Yapıldı!

Japon marka, toplamda 4 modelini ilgilendiren, büyük geri gel çağrısı yapmaya hazırlanıyor. Bu ayın başlarında Toyota, Brexit anlaşmazlığı yüzünden İngiltere’deki fabrikalarındaki üretimlerini durdurmakla karşı karşıya kalmıştı. En yakın tarihte de ise CH-R crossover modelinde hata olduğu tespit edilmişti. Türkiye’de birleşimi yapılan hibrit aracın aks ve arka tekerleklerinde sorun tespit edilmişti.

Uzak Doğu temsilcisinden gelen yeni haberlerde ABD için geçerli olmak üzere 1 milyona yakın aracının tehlike arz edebilecek bir takım hibrit motor ve hava yastığına ilişkin geri gelin çağrısı yapılacağı söylendi.

Yapılan Çağrıda Toyota’nın Her Sınıftan Aracı Bulunuyor

Yapılan Çağrıda Toyota'nın Her Sınıftan Aracı BulunuyorSöz konusu sorun hava yastığı ve hibrit motorluları ilgilendiriyor. Dünyanın en çok satışı olan hibrit aracı Prius‘un elektrik motor arızası verdiği söylendi. Sebebine ise “aşırı voltaj” denildi. Anladığımız kadarı ile Prius’ların invertördeki Akıllı Güç Modülü‘nün bir nedenden su alarak aracın tüm sisteminin kapandığı bildirildi.

Kendini kendine birden bire arızaya geçen Prius’ların, 2010 ile 2014 yılları arasında üretilenlerde olduğu söylendi. 1 milyonluk kısmın 807.329 adedi Prius modelinden geliyor.

Toyota Tundra, Seqouia ve Avalon Üst Segment Araçlarını da Çağırıyor

Toyota Tundra, Seqouia ve Avalon Üst Segment Araçlarınıda ÇağırıyorGördüğümüz kadarıyla lüks sedan ve SUV modellerin yeni modellerinde hatalar tespit edilmiş. 2018 – 2019 model yılında üretin Tundra, Sqouia SUV, Avalon sedan/hibrit modellerinin hava yastıkları sorunlu. Hava yastığı sorununun detayında; kaza anında arızaya geçerek, devreye girmeme olasılığı olduğu söylendi.

O yüzden hava yastığı ECU sistemlerinin yeniden programlanması gerektiği ve bu yüzden servislere gidilmesinden söz edildi. Toplamda bahsedilen bu hatalara sahip 168.187 adet araç olduğu aktarıldı. Geçtiğimiz haftaki 700 adetlik CH-R hatasından çok fazla hatalı araç sayısı görüyoruz. Yetkililer, çağrı yapılan müşterilere işlemlerin ücretsiz olduğunu da belirtti…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum