Yatırım yapmaya başla!

Toyota’nın 1000 Beygirlik GR Super Sport Gösterisi Başlıyor!

Toyota'nın LFA'dan sonra sunacağı hipercarı GR Super Sport üretime alınacak. İşte detaylar...
Toyota’nın 1000 Beygirlik GR Super Sport Gösterisi Başlıyor!

İlk olarak 2018 yılının başında Tokyo Otomobil Fuarı’nda ortaya çıkan GR Super Sport, Toyota’nın hipercar profilini temsilen gösterilmişti. Japonların yeni aracı bazı teknolojilerini hız ve dayanıklılık testi olarak görülen Le Mans 24 yarış araçlarından almıştı. O da 24 saat pistlerinin agresifi TS050 Hybrid LMP1‘di.

Gelen yeni haberde,  Toyota’nın GR Super Sport’un gelişim ve üretim sürecinin başladığını söyledi. Modern çağın en gelişmiş hibrit motoruyla ele alınması da caddelere geçilmesi zor bir otomobilin çıkışını işaret ediyor.

GR Super Sport’un Melez Motoru 1000 Beygir Güç Üretecek!

GR Super Spıort'un Melez Motoru 1000 Beygir Güç ÜretecekEskiden beş bin, altı bin hatta sekiz bin motor hacmine sahip spor otomobillerin çıkışını bekler, gürültülü sesler altında ne kadar hıza ulaşabilirlerdi ona bakardık.

Dış karoserinden tipik bir hız aracı oluşturulduğu açıkça belli oluyor. 2.4L motor hacmi kulağa yetersiz gelse de, çift turbo V6’nın yanına getirilen elektrik motorlar sayesinde 1000 beygir güç elde edilecek. Tahmini olarak GR Super Sport’un kalkış süresi 2.5 sn maksimum hızı da 350 km/h civarlarına kadar gelebilir.

Sürekli gelişen teknoloji, özellikle otomotivin ünite kısmında daha çok hissedilir oldu. Toyota böylelikle dünyaya sadece 500 adet servis ettiği Lexus LFA‘dan sonra ki hipercarını yine yüksek bir hızla çıkartacak!

GR Super Sport Gövdesi Hafif Yapı Malzemelerinden İmal Edilmiş

GR Sport Hafif Gövde Yapı Malzemelerinden İmal EdilmişÖn kısımdaki geniş lip ile birlikte geniş hava girişleri dahil olmak üzere çoğu parça karbon fiberden imal edilmiş. Baskın bir kasa yapısına sahip olan süper spor aracın, standart ölçülerinden biraz daha geniş rüzgarlığı olacak.

GR Super Sport için hazırlanan farklı aerodinamik unsurlarla da yüksek hızlara çıkacağı açıkça belli edilmiş.

Bu aracın seri üretime geçmesi durumunda; Mercedes’in F1 motorlu spor otomobili Project One ve Aston Martin Vulcan gibi söz sahibi hipercarların yanında yerini alacak.

Testleri sürmekte olan yeni Toyota hipercarın çıkışı ile ilgili tam bir tarih verilemiyor. Melez motorun azımsanmayacak gücü, GR Super Sport’u hızlı pist yarışlarında da söz sahibi yapacak. Yaklaşık 7 yıldır üzerinde çalışılan proje, en erken 2020 yılında hayata geçirilebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum