Yatırım yapmaya başla!

VW Touareg’e Gelen “All Wheel Steering” Direksiyon Dönüş Sistemine Şaşıracaksınız!

VW'nin sunmuş olduğu yeni sistemi ile her şey daha kolay olacak!
VW Touareg’e Gelen “All Wheel Steering” Direksiyon Dönüş Sistemine Şaşıracaksınız!

VW’nin Amiral olarak gördüğü Touareg SUV‘unda şaşırdığımız özellikler görmüştük. Dış tasarım güzelliği ile en başta etkileyici olan geniş 4×4’ün, sistemsel yenilikleri de dikkatimizi çekmişti. 2002 yılı gösteriminin ardından TDI ve güçlü benzin motorlarıyla BMW X5 ve Land Cruiser Prodo gibi rakiplerine resmi gözdağı vermişti. Ülkemizde yavaş ilerleyişine rağmen insanların SUV düşüncelerinde mutlaka Touareg için yer vardı.

3 silahşörler çetesinde olan Porsche Cayenne, Audi Q7 ve Touareg, aynı kısımdan insanlara ulaştırılıyor. Mühendisler asfalt dışı yollar başta olmak üzere direksiyonla yönlendirilen yeni All Wheel Steering tekerlek kontrol özelliğini açıkladı.

VW’nin All Wheel Steering Oldukça İşlevsel!

Touareg’in üzerinde gelen hava ve elektriği birleşik kullanabildiği süspansiyon sistemine zaten sahip. Direksiyondan 4 tekerleğe müdahale edilebilen bu sistemde, alçak hızlarda değişen dönüş açıları sayesinde manevralar oldukça iyi olacak. Belki otobüs ve ağır taşıtlarda benzerine rastlamış olabilirsiniz.

Çalışma Mantığına Eski Uygulamaların Elektronikleştirilmiş Hali Diyebiliriz

Çalışma Mantığı Eski Uygulamaların Elektronikleştirilmiş Hali DiyebilirizSunulan bu özellik nasıl çalışıyor ve nerelerde en çok işe yarar? 37 km/h‘ye kadar süratlerde arka tekerlekler ile ön tekerlekler bilinçli olarak ters hareket ettiriliyor. Fizik kuralları çerçevesinde direksiyondan verilen sağa dönüş emrine karşı arka tekerlekler diğer tarafa döndürülür. D segment SUV ölçüleriyle park yerlerinden giriş, çıkış ve kolay manevra olanağı ile sürücü en az şekilde yorulmuş olacak. Ayrıca verilen dönüş çapı rakamlarında; Touareg 12.19 metreden 11.9 metreye kadar düşürülmüş. ECU’ya bağlı yöntem bahsettiğimiz hızın üstünde ise normal ön tekerlere uygun seyrinde devam ediyor.

Açıkçası VW’nin 4×4 aracına yaptığı yatırımlar dillere destan olmaya başladı. Şimdi merak ettiğim; platform kardeşlerine de bu özellik gelecek mi ? Soruyu her ne kadar ben sormuş olsamda cevabım zaten diğer marka SUV’lar için de kullanılacağı olacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum