Yatırım yapmaya başla!

Torrent Sitesi, Bitcoin Madenciliği için Kullanıcılarının Bilgisayarlarını “Ödünç” Alıyor!

Dünyanın en ünlü yasa dışı torrent paylaşım sitesi The Pirate Bay, kullanıcılarının bilgisayarlarını kriptolu para madenciliği için “ödünç” alıyor!
Torrent Sitesi, Bitcoin Madenciliği için Kullanıcılarının Bilgisayarlarını “Ödünç” Alıyor!

Özellikle de bu yıl akıl almaz bir yükselişleriyle insanları cezbeden Bitcoin, Ethereum ve Litecoin gibi kriptolu para birimleri, bazı paylaşım sitelerinin de ağzını sulandırmış gibi görünüyor. Yapmış olduğu yasa dışı dosya paylaşımlarıyla “torrent sitesi” dendiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan The Pirate Bay de kriptolu para birimlerinin büyüsüne kapılmış.

Kullanıcılarının izni olmadan, bilgisayarlarına Javascript tabanlı bir böcek yazılım yükleyen The Pirate Bay, kriptolu para madenciliğinde kullanmak üzere bir süreliğine “ödünç” alıyor.

Torrent Sitesi, Kullanıcılarını Sömürüyor!

Torrent Sitesi, Kullanıcılarını Sömürüyor!TorrentFreak’de yer alan bir habere göre, popüler korsan paylaşım sitesi The Pirate Bay, gizlice ziyaretçilerinin bilgisayarlarındaki merkezi işlem birimlerini (CPU) ufak bir Javascript yazılım ile ele geçirerek, büyük bir bölümünü kriptolu para madenciliği için kullanıyorlar.

Filmler, oyunlar ve müzik albümlerini yasa dışı yollarla kullanıcılarıyla paylaşan The Pirate Bay, bir yandan ziyaretçilerine yardımcı oluyormuş gibi görünürken, bir yandan da gelir elde edebilmek için kullanıcılarının bilgisayarlarını izinsiz kullanarak kriptolu para madenciliği yapıyor. Fakat madencilik için kullanıcıların bilgisayarlarına yüklenen yazılımlar, CPU kullanımını fazlasıyla arttırarak cihazların oldukça yavaş çalışmasına neden oluyor. Bilgisayarları yavaşlayan kullanıcılar da bu durumdan şikayetçi olabiliyorlar.

Kriptolu Para Madenciliği Denetim Mekanizması Altında Ezilebilir!

Kriptolu Para Madenciliği Denetim Mekanizması Altında Ezilebilir!Kripto coin madenciliğini, reklam gelirlerine uygun bir alternatif olarak gören The Pirate Bay gibi sitelerin kullanıcılarını sömürmeleri elbette ki iyi bir strateji değil. Yaratılan bu tarz yazılımlarla yapılan “korsanlıklar”, devletlerin kriptokrasi hakkında yasalar, yükümlülükler ve hatta yönergeler hazırlamalarına neden olacaktır.

Blok zincilerinin ve madenciliğin belirleyici noktalarından biri haline gelecek olan bu tarz bir denetim mekanizması, kriptokrasinin denetim altında ezilmesine neden olabilir. Halihazırda Çin’in bitcoin ile ilgili düzenlemeleri, yapılan korsanlıklar ile birlikte diğer ülkelere de sıçrayabilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum