Yatırım yapmaya başla!

Kapatılan Torrent Sitelerine Alternatif: Google Drive!

Geçtiğimiz yıl korsan içerik paylaşımı yapan siteler bir bir kapatılmıştı. Fakat internet dünyasının azimli korsanları bu savaşı fazlasıyla tanıdık bir cepheye taşıdılar!
Kapatılan Torrent Sitelerine Alternatif: Google Drive!

Google tarafından bulut depolama sistemi olarak 2012 yılında geliştirilen Google Drive, sadece 2 yıl içerisinde 240 milyon üyeye ulaşmayı başarmıştı. Bu kullanışlı ve ücretsiz yazılım üzerinden genele açık paylaşımlar da yapılabiliyordu. Sadece “@gmail.com” uzantılı bir Google Account ile kayıt ve giriş yapabileceğiniz bu sistem, internet deryasının lanetli korsanlarının yeni cephesi haline geldi.

Geçtiğimiz yıl The Pirate Bay ve Kickass Torrents gibi korsan içerik paylaşımı yapan torrent sitelerine büyük bir darbe indirilmiş ve bu siteler birer birer kapatılmıştı. Fakat yasa dışı içerik paylaşan korsanların pes etmeye hiç de niyeti yoktu. Google’ı kendi silahıyla vuran korsanlar, Google Drive servisini adeta alternatif bir torrent sitesi haline getirdiler!

1 Ayda En Az 5 Bin Dosya Hakkında Talep Oluşturuldu!

1 Ayda En Az 5 Bin Dosya Hakkında Talep Oluşturuldu!Kusursuz bir korsan cenneti haline gelen Google Drive, The Pirate Bay gibi kapatılan ünlü torrent sitelerinin alternatifi olma yolunda hızla ilerliyor. Hollywood stüdyoları başta olmak üzere, diğer hak sahiplerinin de sadece 30 gün içerisinde Google Drive servisinden yaklaşık 5 bin dosyanın silinmesi talebinde bulunduğu belirtiliyor.

Dijital Bin Yıl Telif Hakkı Yasası (Digital Millenium Copyright Act) olarak da bilinen DMCA tarafından yapılan her 12 hak ihlali başvurusundan en az birinin Google Drive sisteminde paylaşıldığı belirtiliyor.  

Korsan İçerikler Google Drive’ın Güvenlik Sisteminden Nasıl Geçebiliyorlar?

Korsan İçerikler Google Drive’ın Güvenlik Sisteminden Nasıl Geçebiliyorlar?Google’ın bulut sisteminde korsan ve kötü amaçlı içeriklere karşı çeşitli güvenlik önlemleri bulunmasına karşın, azimli korsanlar paylaşacakları içerikleri Google’dan kolaylıkla saklayabilmeyi başarıyorlar. Film ve müzik gibi medya dosyaları için indirilebilir bağlantılar paylaşan korsanlar, bu bağlantıları Google’dan saklayabilmek adına gömülü YouTube videolarına boş bağlantılar ekliyorlar.

Korsan İçerikler Google DriveBu tarz yöntemler daha önce porno siteleri tarafından da kullanılmıştı. Bağlantıların dağıtımı ise çeşitli forumlar, Facebook grupları ve farklı platformlar aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Korsan paylaşım için Google Drive öncelikli platform olsa da alternatif olarak bazı bulut sistemleri de kullanılıyor.

Google Drive Sistemine Alternatif Olan Bulut Platformları

Google Drive Sistemine Alternatif Olan Bulut PlatformlarıGoogle Drive’ın korsanlar için popüler bir platform olmasının nedenleri arasında elbette ki 15 GB gibi geniş bir ücretsiz depolama alanı, oldukça hızlı sunucular ve kolay arayüzler gibi nitelikler yer alıyor. Ancak Drive’ın dışında 200’ün üzerinde şikayet alan Dropbox, OneDrive ve Mega gibi bulut servisleri de buluyor. OneDrive 5 GB’a kadar ücretsiz depolama alanı sunarken, Dropbox ise bu alanı 2 GB ile sınırlandırıyor.

Korsan içerik cenneti olarak hizmet vermeye hız kesmeden devam eden Google Drive gibi bulut hizmetleri, büyük şirketlerin baskılarına maruz kalsalar da paylaşımlara dur diyemiyorlar. Peki, sizce korsan içerik paylaşımları sonlandırılabilir mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum