Yatırım yapmaya başla!

Torku Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı için “Biz de Varız!” Dedi

Torku, milli marka olarak başarılı adımlarla ilerlerken, şimdi de Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek verdiğini açıkladı. İşte açıklamasından detaylar;
Torku Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı için “Biz de Varız!” Dedi

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında başlatılan indirim kampanyalarına destekler çığ gibi büyüyor. Türkiye’nin önde gelen markalarından olan Torku, “Biz de varız!” diyerek destek mesajını yayınladı. Yüzde 100 yerli olan marka, girişimin tanımını yaparak ve “Türkiye Kazanacak” vurgusunu yineleyerek uzunca bir destek mesajı gönderdi.

Hem üretici hem tüketici hem de ülke ekonomisi için faaliyet gösteren Torku, Türkiye’nin tarımsal üretim potansiyelini kullandığını belirtti.

Torku Yüzde 100 Yerli Marka Vurgusu

Yayınlanan destek mesajında; “Torku, ilk ürününü 2008 yılında tüketici ile buluşturmuş, o zamandan beri tarımsal sanayi ve gıda sektörü olmak üzere 23 milyar 790 milyon liralık yatırımla ürün portföyünü genişleten Anadolu Birlik Holding büyük hissedarı Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi’ndeki 50 bin çiftçi olmak üzere ülkemizdeki 900 bin çiftçinin ortak girişimidir,” ifadeleri kullanıldı.

2018 yılının ilk 8 ayında tarlaya tohum düşmeden üreticiye destek verdiklerini söyleyen Torku, ayni ve nakit avans tutarlarını açıkladı.

Üreticiye Büyük Destek

Buna göre; henüz işleyeceği tarımsal ürünü almadan üreticiye yaklaşık 293 milyon 407 bin lira ayni ve nakit avans verdiğini belirtti. 2017 yılında ise tarımsal üretimin finansmanı kapsamında verdiği ayni ve nakit avans miktarının 415 milyon 264 bin lira olduğunu açıkladı. Bu desteklerle birlikte tarımsal ürün üzerinde oluşacak finans yükünü hafifletmeyi ve dışa bağımlılığı azaltmayı amaçladıklarını ifade etti.

Torku, “Ülkemiz ekonomisine yönelik spekülatif ataklar ve kurdaki dalgalanma nedeniyle ekonomide yaşanan olumsuzlukların giderilerek ekonomik dengelenmenin sağlanması için Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat Albayrak tarafından başlatılan kampanyada gurubumuzun yer alması varlık sebebimizin gereğidir,” diyerek indirime katılacağını belirtti.

Torku markalı ürünler için maliyet analizleri çerçevesinde indirime uygun ürünler ve ürün grupları ile yüzde 10 indirim yapacağını dile getirdi.

Torku Ürünlerinde Yüzde 10 İndirim

“Bu topraklara kökten bağlıyız, Türkiye’nin kazanması için biz de varız,” diyerek kampanyayı destekleyen Torku gibi ülkemizin daha birçok markası indirim açıklaması yaptı. Programı destekleyenlerin sayısı hızla artarken, cömert davranan markalar yüzde 20 ila 50 arasında indirim kampanyası düzenlemeye başladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum