Yatırım yapmaya başla!

Şaşırtan Açıklama: Toplu Taşıma Araçlarında Yaşlılara Yer Vermeyin!

Toplu taşıma araçlarında yaşlılara yer verme konusunda şikayetçi olanlardan mısınız? Yoksa tam tersi mi? Hangi tarafta olursanız olun, bu habere bakmalısınız.
Şaşırtan Açıklama: Toplu Taşıma Araçlarında Yaşlılara Yer Vermeyin!

Eskiye nazaran azalsa da hala gelenek ve göreneklerine, küçüğe sevgi büyüğe saygı denklemine bağlı bir toplum olduğumuzu söyleyebiliriz. Sonuçta; etrafımızda tam tersi yönde hareket eden kişilere sık sık rastlasak da durumumuz henüz vahim denilebilecek kadar kötü değil! Mesela; tam da konumuzun örneği olan yaşlılara yer verme meylimiz hepimizin malumu!

Bazılarımız çok uzun yolculuk yapacağı ya da ayakta dikilmekten hoşlanmadığı için bu nezaketi göstermeyi pek tercih etmese de pek çoğumuz yaşlılara yer vermekten çekinmiyoruz. Sonuçta; bir gün biz de yaşlanacağız, değil mi? İşte tam da bu nedenle; artık yaşlılara yer vermekten vazgeçmeliyiz. Aksi takdirde kendimize yapılmasını istemeyeceğimiz bir şeyi başkasına yapmış oluruz. Buyurun, nedeni!

Bazılarının ihtiyaç duyduğunda kullanabilmek için hafızasına kazıyacağı nitelikte bir haber bu!

Uzmanlar gençlere yaşlılara yer vermemesini öğütlüyor

Çünkü İngiltere’de yapılan ve yayınlanan bir araştırma gençlerin yaşlılara yer vermemelerini öneriyor! The Sun’ın haberine göre; bu davranış yaşlılara faydalı değil ve onları hareketsizliğe itiyor!

Oxford Üniversitesi’nden ve Ageing Better isimli kuruştan yapılan açıklamaya göre yaşlılara yer vermemek, onların daha aktif olmalarına küçük bir katkı sağlayacak.

Oxford Üniversitesi ve Ageing Better isimli kuruluşun açıklamaları

Yani hem yakınlarımıza hem de başka yaşlılara yardımcı olmak istiyorsak onları daha çok aktiviteye teşvik etmeliyiz.

Tabii, burada dikkate alınması gereken şey, gerçekten ayakta durmayacak kadar yaşlı olanlara yer verilmesi! Fakat uzmanlara göre dikilebilecek kadar dinç duranlara, yer vermek zorunda değiliz.

Zira toplu taşıma araçlarında bir müddet ayakta durmak, yaşlılar için mükemmel bir egzersiz. Kısacası uzmanlar, yıllardır sürdürülen gençleri hareket etmeye teşvik ederken yaşlıları tembelliğe alıştırma eğiliminin değiştirilmesi gerektiğini savunuyor. Bakalım, bilimsel gerçeklerle desteklenen bu öneri, gençlerin olduğu kadar yaşlıların da hoşuna gidecek mi?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum