Yatırım yapmaya başla!

Toplam Varlıkların Yarısı En Zengin % 1’lik Dilime Ait!

Zenginle fakir arasındaki uçurumun giderek büyüdüğünü bilsek de gerçeği sayısal verilerle görmek, durumu çok daha çarpıcı hale getiriyor. Buyurun; göze batan gerçekleri siz de görün!
Toplam Varlıkların Yarısı En Zengin % 1’lik Dilime Ait!

Credit Suisse Yatırım Bankası tarafından hazırlanan raporda, dünyanın en zengin % 1’lik kesiminin, yeryüzündeki toplam varlıkların % 50’sine sahip olduğu belirtildi. Ve açıklanan veriler; zengin ile fakir arasındaki uçurumun ne kadar büyüdüğünü hepimize bir kez daha gösterdi.

Anlayacağınız; halihazırda birçoğumuzun hissettiği yoksulluk gerçeği, tüm açıklığıyla ortaya konuldu. İşte “adaletsiz” sıfatının fazlasıyla yakıştığı 21. yüzyıl dünyasındaki son durum;

Credit Suisse’nin yayınladığı rapora göre, en zengin % 1’lik dilimin yeryüzündeki toplam varlığı % 50’ye yükseldi.

Credit Suisse’nin yayınladığı rapora göre, en zengin % 1’lik dilimin yeryüzündeki toplam varlığı % 50’ye yükseldiYükseldi diyoruz çünkü oran 2008 yılında % 42’lerde idi. Diğer bir ifadeyle; 2008’deki mali krizde sayıları azalan milyonerler durumu hızla toparladı ve 2000 yılındaki rakamın yaklaşık 3 katına ulaştı.

Asya’dan her 2 günde 1 kişinin milyarder çıktığı günümüzde; dünya ekonomisinde söz sahibi olanların payı da artıyor.

Milyonerler ile yoksullar arasındaki uçurum giderek büyüyor.Ve Credit Suisse’ye göre milyonerler dünya nüfusunun % 0.5’ini oluşturmalarına rağmen 280 trilyon dolarlık dünya ekonomisinin % 46’sını yürütüyorlar. Zenginlerin varlıklarındaki artış, son 1 yıl içinde 2.3 milyon milyonerin ortaya çıkmasına ve sayının 36 milyona ulaşmasını sağladı.

Neticede; milyoner sayısı artarken özellikle de gelişmekte olan ülkelerdeki insanların durumu giderek kötüleşiyor. Bir tek açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşadığımız ülkemizde değil, dünyanın birçok bölgesinde insanlar hayatta kalma savaşı veriyor. Örneğin; dünyanın en yoksul 3.5 milyar yetişkininin kişisel mal varlığı 10 bin dolardan daha az. Ve yoksulların yeryüzündeki toplam varlığı yalnızca % 2.7!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum