Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

80’lerde İz Bırakan Efsane Yapım, Devam Filmi Top Gun: Maverick ile Geri Dönüyor80’lerde İz Bırakan Efsane Yapım, Devam Filmi Top Gun: Maverick ile Geri Dönüyor

Sinemaseverlerin hafızalarında yer etmiş yapımlar arasında Top Gun filmini gösterebiliriz. Usta aktör Tom Cruise’un unutulmaz performansı ile akıllarda yer eden film, 1986 yılında izleyenler ile buluşmuş ve unutulmazlar arasında yerini almıştı. Geçtiğimiz günlerde ise efsane yapımın devam filminin geleceği duyurulmuştu. Top Gun: Maverick adıyla 34 yıl sonra izleyici ile buluşmaya hazırlanan aksiyon filminden ilk fragman geldi.

Sevilen aktör Tom Cruise yine ilk filmde olduğu gibi ABD Deniz Kuvvetleri’nden Pete Mitchell karakteri ile karşımıza geliyor. Filmin yönetmen koltuğunda Joseph Kosinski otururken, Tom Cruise’a Jennifer Connely, Val Kilmer, Jon Hamm ve Ed Harris gibi ünlü isimler eşlik ediyor. Teğmen Mitchell devam filminde Top Gun biriminde uçuş eğitmeni olarak görev alıyor.

Aslında devam filminin çekilmesi 2012 yılında gündeme gelmişti. Ancak projenin o zamanki yönetmeni Tony Scott intihar etmiş ve filmin çekilmesi o gün için mümkün olmamıştı. Filmin çekilmesi 2014 yılında yeniden gündeme gelmiş ve çekimler ise bu yıl itibariyle hayata geçmiş oldu. Filmin müziklerinde ise efsane isimler Hans Zimmer ve Harold Faltermeyer imzalarının olduğunu es geçmemek gerek.

Tom Cruise geçtiğimiz günlerde katıldığı bir festivalde filmle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Kendisine bir sonraki filminin ne zaman çekileceğini soran sevenlerine, “Her zaman ‘Bir sonraki filmi ne zaman çekeceksin’ diye soruyorlardı. Çok sabırlı davrandınız. Bu filmi çekmenin size karşı bir sorumluluk olduğunu hissetmeye başlamıştım” cevabını vermişti.

RayBan gözlük, F14 savaş uçakları, deri ceket ve motorlar ile hafızalara kazınan filmin devamı Top Gun: Maverick, 26 Haziran 2020 tarihinde ABD’de izleyici ile buluşacak. Büyük beklenti yaratan devam filmine dair paylaşılan ilk fragmanı videodan izleyebilirsiniz.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okur