Yatırım yapmaya başla!

Top Gear’ın Chris Harris’i Eşine Az Rastlanacak Bir Garaja Giriyor!

Otomobil testlerinin usta ismi Chris Harris, müzayede evi RM Sotheby'nin garajına girdi!
Top Gear’ın Chris Harris’i Eşine Az Rastlanacak Bir Garaja Giriyor!

Top Gear‘ı dünya ne kadar çok tanıyorsa test sunucularından, emektar Chris Harris’te bir o kadar tanınıyor. Harris, kesinlikle bir yaşam boyunca görülmesi zor olan bir garajı inceliyor. Bizler araba koleksiyon çılgınlığını sadece bize gösterilen kadar biliyoruz. Oysaki denilene göre yer kürede gizli kalmış ve ulaşılması zor onlarca daha araç koleksiyonlarının olduğu söyleniyor.

44 yaşındaki İngiliz otomotiv gazetecisi, 2017’de Top Gear’ın 3 ana sunucundan biri  oldu. O bile böyle bir garajı belki de görmemiştir. Aslında garajda Lamborghini modeli var mı onu merak ediyoruz. Çünkü 2014 yılında Harris, Lambo’yu öyle bir eleştirmiştiki, meslek hayatı boyunca İtalyan marka hakkında bir şey söylenmesi yasaklanmıştı. Ancak Top Gear’ın himayesindeki “Chris Harris Drives” altında Lamborghini Huracan Performante’yi tanıtmıştı!

12 dakikalık video da otomobil duayeni garajdaki çoğu araçlara uğruyor.

Buradaki tüm otomobiller satılmak üzere buradalar. Müzayede evinin “Youngertimers” koleksiyonu, aslında made in by RM Sotheby! Sizlerle bu müzayede içerisinde onlarca en özel otomobillerin satışına şahit olmuştuk. Ferrari’nin Amerikan rüyası 1954 375 America‘da en etkileyici otomobiller içerisindeydi.

Koleksiyon içerisinden size bir araba seçin deseler, eminiz hangisi olsun diye 1 hafta düşünürsünüz.

Garajda neler yok ki! BMW’nin 80’li 90’lı 7 Serisi’nin Alpina B7 gücüne karşı, hayatımıza yeniden giren 8 Serisi’nin 90’lardan saklı kalmış yegane tiplerini görüyoruz. Biraz daha gözlerimizi arkalara doğru çevirdiğimizde AMG’nin vahşi dokunuşlarına maruz kalmış W124 Coupe ışıl ışıl parlıyor.

Cenevre’de yeniden doğuşunu kutlayacak Lagonda‘da Aston Martin armasıyla bize bakıyor.

Otomobil hayranlarının buradan çıkması gerçekten çok zor. Dünyadaki çoğu otomobili test etmiş Harris bile hayranlıkla dolaşıyorsa, bizim gibiler psikolojik savaş verecektir. Bir Mercedes var ki, bir hava boşluğu oluşturdu ve hayal dünyasında gezmemizi sağladı; Mercedes-Benz SL70 AMG! SL’nin kırmızı bir örneği 20 yıl bir garajda kaldıktan sonra satılmıştı.

SL70’in çok özel oluşunun bir nedeni de 7.0L V12‘si aynı zamanda Pagani Zonda’nın güç aktarma organının temeliydi. Videoda ilerledikçe Japon otomobil tarihinin en güzel örneklerinden olan Datsun 280Z’ye rastlıyoruz. İngilizlerin olmadığı bir ortam tabi ki düşünülemez. Klasik Bentley ve Rolls Royce’lerde garajın yıldızlarından.

Kısaca bu garaj özel, pahal biçilemez, ender ve ulaşılması zor otomobillerle dolu. Zamanı geldiğinde hepsi farklı veya birkaçı aynı kişiye satılacak.

Değişmeyen şey de RM Sotheby’nni garajı hep olacak ve içerisinde böyle otomobiller eksik bırakılmayacak. Peki koleksiyonda “işte benim arabam bu” dediğiniz bir model var mı?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum