Yatırım yapmaya başla!

BMW M5 ve Mercedes E63 S’in Bol Yanlamalı Pist Yarışı!Top Gear‘ın ele aldığı yarış organizasyonu bol heyecan barındırıyor. Chris Harris’in koltuğuna oturduğu Mercedes E63 S‘in karşısına sedanların en hızlı ve lüks otomobili olarak anılan BMW M5 çıkıyor. Ezeli rekabetin kesinlikle son bulmayacağı dünyamızda, iki marka modellerinin kapışmasını izlemek inanılmaz heyecanlı oluyor.

Bu ilk yarışları değil! E segmentin kaplanları E63 ile BMW M5 Competition’un hararetli drag yarışını buradan izleyebilirsiniz. Ufak çaplı pist yarışında fark ettiyseniz Harris, işi biraz dalga geçmeye vurarak Mercedes’ine geç kalkış yaptırıyor. Bu özgüven ona pahalıya mal olabilirdi ancak E63 S’e olan güven de boşa değildi.

Teknik verilerini kağıt üzerine karaladığımızda kımın nasıl üstünlük kuracağını anlamak zor olabilir. 4.4L ile yarışta yerini alan M5, Competition olmadığı sürede 600 ps güç üretiyor. 3.4 saniye kalkışı ve 11.1 saniyedeki 0-200 km/h’ye çıkışı, arka koltuktayken hissedemeye bilirsiniz.

Kaputunun altında 4.0L çift turbo ile hareket eden Mercedes E63 S, toplamda M5’ten 12 beygir fazla güç üretiyor. 612 ps ile yarışa çıkan çılgın Merso, yine 3.4 saniyede 100 km’ye çıkışını gerçekleştiriyor. İki modelinde çekiş sistemi 4×4.

M5’e göre E63 S’in yapısı sanki daha temkinli. Asfalt üzerindeki dönüşlerin showa dönüştüğü yarışta, kırmızı roket mavi fırtınanın anlık hatasını değerlendirerek finish çizgisine önde giriyor. Kimse bu yarışın sonucunu tahmin edemezdi. Top Gear’ın başarılı program anlayışı bize yine zevkli dakikalar yaşattı!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum