Yatırım yapmaya başla!

Tom Steyer’ın TV Reklam Harcamaları Bloomberg’in Kampanyasını Geçti

Michael Bloomberg’in reklamlar için yaptığı devasa harcama, bir diğer Demokrat aday tarafından geride bırakıldı.
Tom Steyer’ın TV Reklam Harcamaları Bloomberg’in Kampanyasını Geçti

Michael Bloomberg’in reklamlar için yaptığı büyük harcaması, manşetlerde yer etti ve geçtiğimiz ay 2020 için başkan adaylığını açıkladığından bu yana bazı YouTube izleyicilerini rahatsız etti. Ancak o zamandan beri başka bir aday, TV reklamları için daha da fazla para harcadı.

iSpot.tv verilerine atıfta bulunan MediaPost, milyarder Tom Steyer’ın son 30 günde toplam 3,617 gösterim için reklamlara 18.5 milyon dolar harcadığını gösterdi. Bloomberg’in reklamları 23 Kasım’da yayınlanmaya başladığından beri Tom Steyer, 9.1 milyon dolar harcadı ki Bloomberg’in harcadığı miktar 7.1 milyon dolar idi.

Rapora göre Tom Steyer’ın reklamları şu ana kadar 31 TV ağında yayınlanırken Bloomberg’in reklamları dokuz tanesinde göründü.

Tom Steyer’ Bloomberg Daha Fazla Kanal Göründü Bloomberg’in kampanyasının reklamlara 37 milyon dolar harcamayı planladığı bildirilirken The Associated Press, Bloomberg’in başkanlık adaylığını duyurmadan önce dahil online reklamcılık için 100 milyon dolar harcadığını öne sürmüştü. Eski New York belediye başkanının adaylığı açıklanmadan önce konuşan bir danışman da çok fazla Mike Bloomberg reklamı görüleceğini söylemişti.

Önde gelen Demokrat adaylardan Elizabeth Warren, Bloomberg’i ağır reklam harcaması nedeniyle eleştirerek onu adaylığı satın almaya çalışmakla suçladı.

Elizabeth Warren Bloomberg EleştiriGeçen ay yaptığı bir miting konuşması sırasında Elizabeth Warren; “Bloomberg 2020’de demokrasi konusunda bir bahis yapıyor. İnsanlara ihtiyacı olmadığını, sadece çanta ve para çantalarına ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bence Michael Bloomberg hatalı ve bu, seçimde kanıtlamamız gereken bir şey.” demişti.

Kısa süre önce Bloomberg TV’ye katılan Warren, Mike Bloomberg’in 2020 seçimlerini satın almaya çalıştığı yönündeki yorumunu yineledi. “Michael Bloomberg’in bu yarışa katılmasından dolayı çok endişeliyim. Bir hafta içinde reklam alımlarında 37 milyon dolar dökmek mi? Seçimlerin satılık olması gerektiğine inanmıyorum.” diyen Warren, Demokrat Parti’den seçilmek ya da aday olmak için tek yolun milyarderlik ya da milyarder karşıtlığı olduğu görüşünü eleştirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum