Yatırım yapmaya başla!

Trump Karşıtı Milyarder, Başkanlık Kampanyası için En Az 100 Milyon $ Harcayacak

ABD’li milyarder hedge fon yöneticisi Tom Steyer, u dönüşü yaparak 2020 başkanlık yarışına katıldığını duyurdu. İşte detaylar;
Trump Karşıtı Milyarder, Başkanlık Kampanyası için En Az 100 Milyon $ Harcayacak

Milyarder hedge fon yöneticisi olmasının yanında hayırsever, liberal eylemci, çevreci ve bağış toplayıcı kimlikleriyle de tanınan Tom Steyer, kalabalık Demokrat sahasına girerek 2020 başkanlık adaylığını duyurdu.

Yayınlanan bir videoda, bu yılın başlarındaki başkanlık yarışına katılmayacağı yönündeki kararından vazgeçen Steyer, iklim değişikliği ve politik sistem reformunu odağına alarak kalabalık Demokrat alanına gireceğini açıkladı.

Başkan Donald Trump’ın görevi kötüye kullanma suçlamaları için milyonlarca dolar harcayan Tom Steyer’ın yarışa katılması dünya gündeminde yankı uyandırdı.

Steyer Trump Karşıtı Kampanya Milyonlar HarcadıSteyer, adaylığını açıkladığı videoda; “Kurumsal paranın demokrasimizdeki etkisini azaltabilir ve iklim değişikliğinin yıkıcı etkilerini ele almaya başlayabilirsek, Amerikan halkının tüm potansiyelini açığa çıkarabilir ve nihayet ülkemizin karşı karşıya olduğu birçok sorunu çözebiliriz” ifadelerini kullandı. Ayrıca başkanlık için diğer Demokrat adayların ülkeyi kesinlikle ileriye götürecek harika fikirleri olduğunu söyleyerek; “ancak demokrasimizin şirket ele geçirmesini sonlandırana kadar bunların hiçbirini yapamayız” dedi.

Sözcüsü Alberto Lammers da Tom Steyer’ın yarışa girmesinin muhtemelen birincil alanı sarsacağını belirterek eski hedge fon yöneticisinin kampanyası için en az 100 milyon dolar harcayacağını kaydetti.

Tom Steyer, Başkanlık Kampanyası için En Az 100 Milyon $ HarcayacakDemokratik Parti kampanyalarının en verimli bağışçılarından biri olan Tom Steyer, başkanlık teklifinin bir parçası olarak İklim değişikliğine karşı önlem alan adayları ve politikaları destekleyen kuruluş NextGen America ile Need to Impeach’taki liderlik görevlerinden istifa ettiğini de bildirdi. Sözcüsü Alberto Lammers, uzun zamandır NextGen America’yı yöneten Steyer’ın danışmanı Heather Hargreaves’in kampanya yöneticisi olarak görev yapacağını dile getirdi.

Lammers, kampanyanın kadro oluşturma sürecinde olduğunu da ekledi. Cumhuriyetçi Parti ise Trump’ın yeni rakibine saldırmak için hiç zaman kaybetmedi. Cumhuriyetçi Parti Ulusal Komitesi Sözcüsü Steve Guest; “Ana akımın dışında kalan politikaları zorlayarak Demokrat sahanın geri kalanına katılan Steyer’ın kampanyasının yapacağı tek şey daha çok parasını ateşe atmak” dedi. Trump ise Steyer için “çılgın” diyerek çok yakında parasız kalacağını aktardı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum