Yatırım yapmaya başla!

Tom Lee: “Bitcoin Tüm Zamanların En Yükseğine Kolayca Ulaşacak!”

Fundstrat'ın araştırma başkanı Tom Lee, bitcoinin tüm zamanların en yüksek seviyesine kolayca ulaşacağını dile getirdi.
Tom Lee: “Bitcoin Tüm Zamanların En Yükseğine Kolayca Ulaşacak!”

Bitcoin eski ihtişamlı günlerine ilerleme konusunda yeşil ışık yakarken, Pazar günkü işlemlerde 9 bin doların üstünü gördü. Yükselişini Facebook’un kendi kripto parasını çıkarmaya hazır olduğu haberleri ile gerçekleştirmişti. Facebook, birçok özelliği olan Libra isimli kripto parasını dün tanıttı.

Bitcoin 2019 yılının başından bu yana yüzde 146 oranında yükseliş kaydederken, boğa piyasasına yeniden girdiği düşünülüyor.

Bitcoin Yüzde 146 YükseldiFundstrat Global Advisors’ın araştırma başkanı olan Tom Lee, bitcoinde görülen yükselişlerin, geri dönüşün sadece başlangıcı olabileceğini söylüyor. Bitcoin için boğa eğilimini benimseyen isimlerden olan Lee, “Bence bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesinin üstü olan 20 bin dolara kolayca ulaşacak,” dedi.

Lee, bir boğa piyasasının içinde olunduğunu ve insanların bu konuda oldukça sessiz olduklarını söyledi. Yayımladığı notunda Lee, geçen hafta Londra’da gerçekleşen CryptoCompare Dijital Varlık Zirvesi’ne katılımına dayanarak, bitcoinin son ralli konusunda mahkumiyetinin olmadığını hissettiğinden bahsetti.

Bu yorumlarına karşın Tom Lee, dijital para alanındaki kripto kışının gerçekten bittiğine karar vermekte tereddüt etti.

Kripto Kışı EndişesiLee; altcoinler ve kripto para arzları konusundaki kalıcı volatilite, dijital para piyasasında fon yaratma sorunları, genel düşüş ve kripto paraların 2018 yılındaki büyük düşüşlerinden kaynaklanan kaygılardan endişe ettiklerini dile getirdi. Ancak Facebook’ın en son hamlesinin başta bitcoin olmak üzere kripto paraların meşrulaştırılması için önemli olduğunu söyledi.

Lee, “Facebook duyurusu, ana akımın şu anda kripto para birimleri üzerine odaklandığına dair tam bir doğrulama. Bence blok zincirine inanıyorum, bitcoine inanmıyorum diyen argümanları gerçekten yok ediyor,” dedi.

Tom Lee, Facebook’ın Libra projesini açık bir kripto para birimi olarak görse de piyasa için itici bir güç olacağını belirtti.

Libra İtici Güç OlacakFiyat istikrarına sahip olan kripto paralar için kullanılan stablecoin terimini kullanan Lee, Libra’nın bu konuda yeni bir tür bankacılık sistemi yarattığını düşündüğünden bahsetti. Bitcoin için de tamamlayıcı olacağını ifade etti.

Lee, “Bu yüzden bunun aslında bitcoin için gerçekten boğa bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Ben istikrarlı paralar ve ademi merkeziyetçi finansman yapmaya çalışan herkes için gerçekten kötü olduğunu düşünüyorum,” dedi.

Facebook’un projesi, ödeme işlemcileri Mastercard ve Visa’nın yanı sıra seyahat devi Booking desteğine de sahip.

Booking Desteği SunacakLee, finansmandaki ademi merkeziyetçiliğin ödeme işlemleri için muhtemelen gerçekten çok iyi olduğunu, ancak geleneksel olarak yapılandırılmış bankalar için büyük zorluk teşkil edeceğini belirtti. Lee, “Akılda tutulması gereken bir şey, Facebook’un kullanıcı başına yıllık gelirinin muhtemelen 50 dolar olması. Bu biraz yüksek olabilir,” dedi.

Kripto Paraları Takip Etmek için Tıklayın!

“Akılda tutulması gereken şey, Facebook’un kullanıcı başına yıllık gelirinin muhtemelen 50 dolar olması. Bu biraz yüksek olabilir,” diyen Lee, ortalama bir banka kullanıcı başına 1000 dolara yakın para ürettiğini söyledi. Dolayısıyla bankacılık hizmetleri vermeye başlarlarsa Facebook’un müşteri modelinde 20 kat daha var ve bu yüzden bankaların neden bu konuda gerçekten hevesli olmadığını bilmediğini belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum