Yatırım yapmaya başla!

Üniversitenin 500 Bin Retweete “Shrek Maskotu” Sözü Tartışma Yarattı!

Ohio’da bulunan Toledo Üniversitesi’nin Twitter hesabından yapılan paylaşım, tartışma yarattı. Zira öğrenciler Shrek maskotu sözünün yerine getirilmemesine tepki gösterdi.
Üniversitenin 500 Bin Retweete “Shrek Maskotu” Sözü Tartışma Yarattı!

ABD’nin Ohio eyaletinde bulunan Toledo Üniversitesi, sosyal medyada gündem oldu. Çünkü dün üniversitenin Twitter hesabından yapılan paylaşım, kullanıcıların ve öğrencilerin epey ilgisini çekmiş, Shrek maskotu sözü heyecan uyandırmıştı.

Daha açık söylemek gerekirse; dün kurumun Twitter hesabından yapılan paylaşımda “500 bin retweet karşısında Toledo’nun yeni maskotu Shrek olacak” denmiş fakat 100 bin retweete ulaşıldığında söz konusu paylaşım silinmişti.

1966’dan bu yana üniversitenin resmi maskotu olan Rocky the Rocket’in yerine Shrek’in geleceği düşüncesi, öğrenciler arasında heyecan yarattı.

Rocky the Rocket'in Shrek ile Değiştirilecek Olması Öğrencileri Costurdu Ve kısa sürede viral hale gelen paylaşım, hızla retweetlenirken bir anda silinmesi kullanıcıları kızdırdı. Kullanıcılar; üniversitenin ekran görüntüsü alınan tweetiyle birlikte çok sayıda öfkeli paylaşım yaptı. Birçok öğrenci hayal kırıklığına uğradığını belirtirken birçoğu da Toledo Üniversitesi’ni sözünde durmamakla suçladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan bir sözcü ise okulun sosyal medya ekibinin öğrencilere şaka yapmaktan hoşlandığını ve bu tweetin ciddi olmadığını belirtti.

Tweetin Şaka Olduğu ev Maskotun Değiştirilmeyeceği Söylendi“Tweetin şaka olması gerekiyordu” diyen sözcü, paylaşımın bunun yerine dikkat dağıttığını söyledi. Ayrıca Toledo Üniversitesi’nden daha sonra yapılan paylaşımda yine mizahi ögeler kullanıldı.

Atılan son tweette: “lanet olsun, Rocky değiştirilme ihtimalinden dolayı kıskançlık krizine girdi ve tweeti sildi” denildi. Ancak hiçbir şey Shrek maskotu sözünün yerine getirilmeyecek olmasının yaşattığı hayal kırıklığını gidermedi. İşte o tweetlerden bazıları;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum