Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Tokyo Üniversitesi Metaverse Üzerinde Eğitim Verecek

Metaverse’e ilgi dünyanın dört bir yanından artmaya devam ediyor. Bunun son örneği Tokyo Üniversitesi olacak.
Tokyo Üniversitesi Metaverse Üzerinde Eğitim Verecek
HABER GİRİŞ

Tokyo Üniversitesi, bu yıl içinde Metaverse’de yer alacak bir dizi çalışma programı sunmaya hazırlanıyor. Yerel haber kaynağında yer alan bir rapora göre kurslar liseden yetişkin öğrencilere kadar iş gücündeki tüm öğrencilere sunulacak.

Kurs üniversitenin mühendislik fakültesi ve mühendislikle ilgili lisansüstü okullar altında verilecek ve tamamlayan öğrenciler sertifika alacaklar. Tokyo Üniversitesi ayrıca dijital dönüşüm ve ileri teknolojiler konusunda çalışan kalifiye personel eksikliğini gidermek bir proje başlattı.

Üniversite yetkilileri Metaverse’de çalışmanın yaş, cinsiyet, sosyal durum ve ikamet alanı ne olursa olsun herkesin mühendislik ve bilişim bilimi hakkında bilgi edinebileceği bir durum yaratacağını vurguladı.

Açıklamada kripto ve NFT’lerden bahsedilmemekle beraber, metaverse ile ilişkilendirilen block zinciri tabanlı platformlardan yararlanılacağı belirtildi.

Ortaokul ve lise öğrencileri, mühendislik, bilim ve diğer ilgili alanlarda iş bulmak için yol haritaları hakkında bilgi edinmenin yanı metaverse’e giriş deneyimine sahip olacak. İçerikler çevrimiçi ve yüz yüze derslerin bir karışımı olarak aktarılacak.

GCM Yatırım Banner

Öğrencilere çevrimiçi kurslar aracılığıyla yeniden beceri geliştirme fırsatları yaratılacak. Son aylarda Japonya’da Metaverse üzerinde dikkate değer uygulamalar hayata geçiriliyor.

Fukuoka’dan JACFA adlı bir destek grubu, SecondLife Metaverse platformunda sanal bir destek odası başlattı. Grup, özellikle evlerini terk eden insanları yeniden topluma kazandırmak için çalışıyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın