Yatırım yapmaya başla!

TOKİ’nin İndirim Kampanyası 24 Nisan’da Başlıyor

TOKİ tarafından 24 Nisan'da başlatılacak olan %20 indirim kampanyasından yararlanmak isteyen kişiler, banka kredisini 120 ay vade imkanı ile %0,99 faiz oranından kullanabilecek.
TOKİ’nin İndirim Kampanyası 24 Nisan’da Başlıyor

Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, borcunu erken kapatıp tapusunu almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına, her yıl uygulanan %20 indirim kampanyasının 24 Haziran’da başlayacağını bildirdi. Turan, bu indirimden borcunun tamamını kapatamayacak olan vatandaşların da yararlanabileceğini söyledi. İndirim hakkını kullanmak isteyenlerin 120 ay vade ile %0,99 faiz oranından yararlanabileceğini belirtti.

Borcun tamamını kapatamayacak kişiler, borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde %20 indirim alabilecekler.

TOKİ’nin indirim kampanyasından yararlanmak isteyen kişileri 24 Nisan – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvurmaları gerektiğini söyleyen Turan, son başvuru tarihinin geçirilmemesi gerektiğini hatırlattı. Aksi halde indirim oranından yararlanma imkanı elde edemeyeceklerini belirtti. Ek olarak; indirim kapsamına dahil edilen projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibariyle TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları emlak vergisi ve aidat gibi borç türlerinden hiçbirinin bulunmaması gerektiğini söyledi.

Kampanyadan geri ödeme taksidi 2016 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yeri sahipleri yararlanacak.

Bunun yanında vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerin de indirim kampanyasından yararlanmayacağı belirtildi. Ergün Turan, yaptıkları çalışmanın belirli kurallara ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını söylerken, yaz aylarında herkesin tatilde veya köyünde olduğu için kampanyadan faydalanamadıklarını, bu nedenle bahar ayında gerçekleştirdiklerini söyledi.

Geçen yıl söz konusu kampanyadan 17 bin 706 kişinin faydalandığı bildirildi.

2017 yılında borcunu ödeyip tapusunu almak isten konut alıcılarına yönelik indirim kampanyasından 17 bin 706 kişinin yararlandığını söyleyen Turan, 950 milyon 767 bin liralık borcun kapatıldığını ifade etti. İndirim hakkını kullanmak isteyen kişilerin Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan %0,99 faiz oranıyla konut kredisi kullanabileceklerini de sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Banka Kredileri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum