Yatırım yapmaya başla!

TOKİ 1 Milyon 884 bin 8 Metrekare Büyüklüğündeki 176 Arsayı Satışa Sundu

TOKİ 20 ilde, toplam büyüklüğü 1 milyon 884 bin 8 metrekareyi bulan, 176 arsayı satışa çıkardığını duyurdu. Söz konusu gelişmenin detayları haberimizde..
TOKİ 1 Milyon 884 bin 8 Metrekare Büyüklüğündeki 176 Arsayı Satışa Sundu

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Eskişehir, Giresun, Hatay, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Nevşehir, Sivas, Tekirdağ, Van ve Yalova illerinde toplam 1.884.008 metrekare büyüklüğünde 176 adet arsayı satışa sunduğunu duyurdu. Muhammen bedeli yaklaşık olarak 974 milyon lira olan arsaların açık artırma yöntemi ile satılacağı bildirilirken, arsaların nitelikleri hakkında da bilgi verildi.

Arsaların satışı için yapılacak olan müzayede, 11 Eylül Salı günü saat 13:30’da, Ankara Bilkent’teki merkezde ve İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleşecek.

Satışa sunulan 176 arsanın; konut, ticaret, küçük sanayi sitesi, rekreasyon alanı, sanayi depolama, sağlık ocağı, ilk yardım merkezi, merkezi iş, özel kreş, özel eğitim, özel sağlık, teknik altyapı, idari tesis, özel ortaokul, rehabilitasyon merkezi, konut dışı kentsel çalıma, akaryakıt istasyonu, pazar, fuar, park, imarlı ve imarsız alanlar olduğu belirtildi.

Satışa ilişkin detayların kurumun internet sitesinden takip edileceği belirtilirken, iller olarak satışa sunulan arsaların bazılarının özellikleri şu şekilde sıralandı;

  • Ankara: Etimesgut Eryaman’da sağlık ocağı ve ilk yardım merkezi, Yapracık’ta konut, Çankaya Çayyolu’nda gelişme konut alanı, Mamak’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Pursaklar Saray’da konut, Yenimahalle Yakacık’ta küçük sanayi sitesi, Yuva’da konut, Sincan Saraycık’ta konut+ticaret niteliğinde imarlı arsalar.
  • İstanbul: Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık, İkitelli’de konut dışı kentsel çalışma, Büyükçekmece’de konut niteliğinde imarlı arsalar.
  • Kocaeli: Gölcük’te konut dışı kentsel çalışma, Dilovası’nda diğer tarım niteliğinde imarlı arsalar.
  • İzmir: Narlıdere’de konut + ticaret + özel eğitim + cami + park niteliğinde imarlı arsa.
  • Eskişehir: Odunpazarı’nda konut ve merkezi iş niteliğinde imarlı arsalar.
  • Elazığ: Merkezde konut, ticaret ve özel eğitim niteliğinde imarlı arsalar.
  • Karaman: Merkez’de özel sağlık, özel ortaokul eğitim, ticaret ve ticaret+konut niteliğinde imarlı arsalar.
  • Tekirdağ: Süleymanpaşa’da sanayi alanı niteliğinde imarlı, Çorlu’da ise plansız arsalar.
Gayrimenkul sektöründen bir başka haber ise konut fiyatlarında ve faizlerde yeni bir kampanyaya gidileceği yönünde.

Geçtiğimiz aylarda başlatılan kampanya sayesinde, hem konut fiyatları düşürülmüş hem de bankaların bu alanda verdikleri faiz oranlarında indirime gidilmişti. Yapılan bu hamle sektörü büyük ölçüde rahatlatırken, elde edilen habere göre konut fiyatlarında %10-20 arasında yeni bir indirime gidilmesinin planlandığı öğrenildi.

%2’yi aşan konut kredi faizlerinin 120 ayda %0,98’e çekileceği ve %20 olan peşinat oranının yarı yarıya düşürüleceği tahmin edilirken, söz konusu kararın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından duyurulacağı öğrenildi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum