Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

TOGG Kendi Şarj Ağını Kuruyor: 81 İlde Hizmet Verecek!

Türkiye’nin bir ucundan diğer ucuna yüksek performanslı şarj cihazı kurmak isteyen TOGG, lisansını aldığını duyurdu. Detaylar haberde;
TOGG Kendi Şarj Ağını Kuruyor: 81 İlde Hizmet Verecek!
Yorum

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG), sosyal medya hesabından şarj ağı işletmeci lisansı başvurusuna onay aldığını açıkladı.

Yerli otomobil firmasının Trugo markasıyla Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na (EPDK), yüksek performanslı şarj cihazları kurmak için yaptığı başvuru olumlu sonuçlandı.

Hedefimize Giden Yolda Geri Sayım Başladı

TOGG’un yöneticisi Gürcan Karakaş, EPDK’dan şarj ağı işletmeci lisansının alındığını söyledi. Trugo markasıyla 81 ilde 180 kilovat saat üzeri cihazlarla tüm elektrikli araç kullanıcılarına kesintisiz bir deneyim sunacaklarını vurguladı.

Karakaş, hedefe giden yolda geri sayımın başladığını belirtti. Homologasyon sürecinin tamamlanmasının ardından 2023 yılı Mart ayında ilk akıllı cihaz C-SUV’un pazara çıkacağını söyledi.

Trugo’nun Şarj Cihazlarıyla Hedefi Yüzde 80

TOGG, Trugo’nun yüksek performanslı şarj cihazları ile ortalama bir bataryanın doluluk oranının 25 dakika içinde yüzde 80’e ulaştırmayı hedefliyor. Trafik yoğunluğunun yüksek olduğu yerlerde 25, az olan bölgelerde 50 kilometrede bir şarj cihazlarıyla yer almayı planlıyor.

Trugo, her bir cihaz üzerinde iki soket yer aldığı için 2 bin soketle hizmet vermeyi planlıyor. Trafiğin yoğun olduğu noktalarda ise istasyon sayısını artırmayı amaçlıyor.

Yüzde 100 yenilenebilir enerji kaynağı sertifikalı hizmeti, Türkiye’deki tüm elektrikli araç kullanıcılarına açık olacak cihazlarda sağlamayı istiyor.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu