Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Togg Elektrikli Araçta Dünya Markası Olmayı Hedefliyor!

Bilişim Vadisi’nin Kocaeli’nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Taha Uluhan, Togg hakkında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Togg Elektrikli Araçta Dünya Markası Olmayı Hedefliyor!
HABER GİRİŞ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bugün Almanya’dan Türkiye’ye beyin göçü yapan Taha Uluhan’ın Togg hakkındaki konuşmasını yayımladı.

Bilişim Vadisi’nin davetiyle Türkiye’ye gelen Taha Uluhan, hem hayat hikayesini hem de elektrikli araçların karbon ayak izlerini azaltmaya yönelik projesini anlattı.

Varank: Türkiye Sayenizde Avrupa’nın Yıldızı Olacak!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, sosyal medya hesabından Uluhan’ın konuşmasını paylaşarak, “Türkiye, sizlerin sayesinde inovatif girişimcilikte Avrupa’nın yıldızı olacak!” dedi.

Girişimci Taha Uluhan, 1995 yılında Almanya’da doğduğunu, eğitim hayatı ve iş deneyiminin Almanya’da geçtiğini belirterek, henüz 23 yaşımdayken, Mercedes’te Compact Cars ve SUV araçların Ar-Ge direktörüyle birlikte çalışma fırsatı bulduğundan bahsetti.

Eş zamanlı olarak da mühendis arkadaşlarıyla birlikte elektrikli araçlarda kullanılan lityum-iyon bataryaların ve içerisindeki malzemelerin en verimli şekilde geri dönüştürmeye yoğunlaştıklarını aktardı.

GCM Yatırım Banner

Uluhan: Türkiye Gençlerin Mühendislik Ruhunu Tetikliyor!

Uluhan bu süreçte Türkiye’de de yeni teknolojiler geliştirildiğini ve sanayiyi güçlendirmeye yönelik yoğun çabalar sarf edildiğini gördüğünü kaydetti.

Ülkede düzenlenen TEKNOFEST gibi etkinliklerin gençlerin mühendislik ruhunu tetiklediğini belirterek, Türkiye’nin Togg ile bu piyasaya girmek için ciddi adımlar attığının altını çizdi.

Uluhan, 2021’de Bilişim Vadisi’nin Mobilite Hızlandırma Programı ile Türkiye’ye geldiğini ifade ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısına, ülkemizin potansiyeline inandığımız için geldik.“ dedi.

Togg 12 Kişilik Ekibe Sahip: 6’sı Almanya ve İsviçre’den

12 kişilik bir ekibe sahip olduklarını bildiren Uluhan, bunlardan 6’sının Almanya ve İsviçre gibi ülkelerden Türkiye’ye geldiğine değindi.

Yatırımlarını onlara inanan yatırımcılar ile birlikte topladıklarını ve bu yılın sonunda pilot tesisini kurmak için girişime başladıklarının bilgisini verdi.

Togg’un Hedefi Elektrikli Araçta Dünya Markası Olmak!

Elektrikli araçların karbon-ayak izlerini iyileştirmek için geliştirilen bu teknolojinin Avrupa’ya, Amerika’ya ve dünyanın diğer bölgelerine ihraç edilmesini dilediklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Togg konusunda Uluhan’a göndermede bulunarak,

“Az önce gencimizi dinledik. Artık bizim bu tür yetişmiş, kendine inanan gençlerimiz olduğu sürece biz bunları üretiriz, bunları üretmenin ötesinde de artık elektrikli otomobilde de dünya ülkeleriyle yarışa gireriz.” ifadelerini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.