Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Tofaş’ın Stellantis Hamlesi Karşılık Buldu: Hisseler Tavana Yakın!

Tofaş’ın Stellantis hamlesine karşılık veren yatırımcılar, hisseleri parlattı. Tofaş, sözleşme haberlerinin ardından yeni güne yüzde 9’un üzerinde artışla giriş yaptı.
Tofaş’ın Stellantis Hamlesi Karşılık Buldu: Hisseler Tavana Yakın!
Yorum

Yeni yılın ilk ayında beğendiği hisseleri açıklayan Ata Yatırım’ın işaret ettiği şirketlerden olan Tofaş, günün yıldızları arasına eklendi. Tofaş hisseleri, Stellantis Otomotiv’in pay alımına ilişkin haberlerin ardından güne yüzde 9’un üzerinde artışla başladı.

Yıllık yüzde 152’ye yakın artış kaydeden Tofaş Türk (TOASO), aylık yüzde 11’in üzerinde prim yaptıktan sonra yazım anında TSİ 12.01’de 189.1 lira seviyesinden işlem görüyor.

Tofaş Hisseleri 02.03.2023
Kaynak: Paratic Piyasalar

Stellantis Grubu ile Sözleşme Yapıldı

Tofaş, dün akşam Kamu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yaptığı açıklamada, Türk otomotiv sektöründe yabancı yatırımcı sağlayıcısı olarak hizmet veren Stellantis Otomotiv Pazarlama ile pay devir sözleşmesinin imzalanacağını duyurmuştu.

Şirketin, Stellantis Grubu’nun paylarının tamamını satın alacağını belirterek, taraflar arasındaki ticari ilişkilerde düzenlemeler yapılacağı ve Stellantis Grubu ile Koç Grubu arasındaki ortaklık ilişkilerinin değerlendirileceği söylenmişti.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu