Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Tofaş Hisseleri %6,5 Civarı Düşüşle BIST 30’da En Az Değer Kaybeden Oldu

Borsanın birkaç kez devre kesiciye girdiği hafta başlangıcında, Tofaş hisseleri %6,5 civarı düşüşle BIST 30 endeksinde en az değer kaybeden şirket oldu.
Tofaş Hisseleri %6,5 Civarı Düşüşle BIST 30’da En Az Değer Kaybeden Oldu

Borsa İstanbul’da kırmızı rengin hakim olduğu bir hafta başlangıcı yaşanıyor. Açılışın ardından birkaç kez devre kesici sisteminin çalıştığı borsada birçok hisse senedi tek fiyattan emir toplama yöntemiyle işlem görüyor. Tofaş Türk hisseleri ise %5,5 civarındaki düşüşle en az değer kaybeden şirketler arasında yer alıyor.

Tofaş Türk Otomobil Fabrikaları A.Ş. (Tofaş) geçen hafta üretime ara verdiğini açıklamıştı. Bildirinin ardından hisseleri 37,54 liraya kadar gerilerken, haftayı 37 liradan sonlandırmıştı. Bu haftaya ise düşüşle 34,4 liradan başlangıç yaptı.

Tofaş’ın TOASO kodlu hisseleri güne düşüşle başladıktan sonra TSİ 11.30 sularında 33,3 liraya kadar geriledi.
Tofaş Hisseleri %6,59 Düşüş
Kaynak: Piyasa.Paratic.com

Buradan bir miktar toparlanma kaydeden Tofaş hisseleri, TSİ 15.45 sularında 35,88 liraya kadar yükselmeyi başardı. Ancak burada tutunamayan hisseler, TSİ 16.15 sularında %6,59 oranında ekside seyrederek 34,56 liradan alıcı bulmaya başladı.

Tofaş hisselerinin fiyat performansı incelendiğinde günlük %5,45 ve haftalık %6,62 değer kaybına işaret ediyor. Aylık bazda %7,16 oranında değer kaybeden hisseler, yıllık bazda %144,61 oranında değer kazanmış durumda.

Hisselerin aşağı yönlü hareketi sürdürmesi durumunda takip edilecek ilk seviye 33,70 lirada bulunuyor. Eğer bu seviye aşağı yönlü kırılırsa 32,43 lira izlenmeye başlanacak. Direnç seviyeleri ise 35,84 – 36,71 lirada bulunuyor.

Tofaş hisseleri bu performansı ile BIST 30 endeksi kapsamında yer alan hisseler arasında en az değer kaybeden oldu. Diğer hisseler %9’u geçen değer kaybıyla işlem görüyor. %9’un altında performans gösteren diğer iki hisse ise %7,43 ile Arçelik ve %8,73 ile Doğuş Holding olarak karşımıza çıkıyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum