Yatırım yapmaya başla!

TOBB Başkanı: “Geçmişteki Olumsuz Hava Bitmiş Vaziyette”

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu EUROCHAMBRES Olağanüstü Üyeler Toplantısı’nda ele alınan konulara değinerek, Türkiye’nin tüm olumsuz şartları geride bıraktığını söyledi.
TOBB Başkanı: “Geçmişteki Olumsuz Hava Bitmiş Vaziyette”

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı ve Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (EUROCHAMBRES) Başkan Yardımcısı Rifat Hisarcıklıoğlu, geçmişteki tüm olumsuz havanın bitmiş vaziyette olduğunu ve artık normalleşme sürecine girdiğimizi söyledi.

Avrupa’nın 30 ülkesinden 70 iş adamının katılımıyla gerçekleşen EUROCHAMBRES Olağanüstü Üyeler Toplantısı sonrası konuşan Hisarcıklıoğlu, ekonominin son durumu ve yakın tarihteki hedefler hakkında değerlendirmede bulundu.

Türkiye ile AB arasındaki özellikle vize sorunu gibi konuların Mayıs ayından sonra daha çok gündeme geleceğini belirtti.

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Mayıs ayında yapılacak olan Avrupa Parlamentosu (AP) seçimleri nedeniyle Avrupalıların şu anda içlerine kapanmış halde olduğunu, seçimlerden sonra birçok konunun daha çok ele alınacağını dile getirdi.

Türkiye ile ilgili algıların olumlu yönde değiştiğini ve geçmişteki olumsuz havanın tamamen bittiğini ekledi. Avrupalıların Türkiye’ye ilgi duyduklarını belirten Hisarcıklıoğlu, ekonomimizin hızlanarak büyümeye devam edeceğini, Avrupalılara yönelik birçok fırsat olduğunu ve onları yatırım yapmaya davet ettiklerini anlattı.

Türkiye’nin ilk defa bir Avrupa kurumunun içerisinde Türk iş dünyasını temsilen başkan yardımcılığına seçildiğini hatırlattı.

2009 yılında yapılan bu başkanlık seçimi ile bir ilk gerçekleştirdiğimizi söyleyen Hisarcıklıoğlu, bu durumun hem EUROCHAMBRES tarihinde hem de Avrupa kurumları içerisinde bir ilk olduğunun altını çizdi. Katıldıkları toplantıda Avrupa iş dünyasının geleceğini tartıştıklarını, Mayıs ayındaki seçimlerde iş dünyası olarak içerisinde olabilecekleri aktiviteleri tartıştıklarını dile getirdi.

Düzenlenen toplantıda Avrupalılara Göbeklitepe’yi tanıtma fırsatı bulduklarını aktardı.

TOBB Brüksel Temsilciliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen EUROCHAMBRES Olağanüstü Üyeler Toplantısı’na AB Komisyonu’nun Bütçeden Sorumlu Üyesi Günther Oettinger’in de katıldığını söyleyen Hisarcıklıoğlu, bu sayede Avrupalılara Göbekli Tepe’yi tanıtma fırsatı elde ettiklerini belirtti. Milattan yaklaşık 10 bin yıl öncesine dayanan bu yapıya ilgi duymaya başladıklarını aktardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 2019’u Göbeklitepe yılı ilan ettiklerini söylemişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum