Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TOBB Başkanı Bankalardan İş Dünyasına Destek İstedi

TOBB Başkanı, bankalara çağrıda bulunarak sıkıntılı süreçte destek beklediklerini söyledi. Detaylar haberde;
TOBB Başkanı Bankalardan İş Dünyasına Destek İstedi
YAYINLANMA ZAMANI
SON GÜNCELLEME

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Rize İş Dünyası Buluşması ve Rize’nin Yıldızları vergi ödül töreninde konuştu.

Hisarcıklıoğlu, konuşmasında, bankaların iş dünyasına destek olması gerektiğini vurguladı. Bankalarda finansman erişiminde sıkıntı yaşandığına dair talepler olduğunu ve bankaların sıkıntılı süreçte daha yapıcı davranmalarını istediğini söyledi.

TOBB Başkanı, bankaların tarihin en büyük kârını elde ettiklerini belirtti. Özellikle özel sektörün ayakta kalması için tüm bankalardan destek beklediğini ifade etti.

Ticari davalar hakkında bilgi veren Hisarcıklıoğlu, Türkiye’de ticari davaların 4 yıl sürdüğünü ve bu sürecin daha kısa sürmesi için TOBB Uyum ve Arabuluculuk Merkezi’nin açıldığını söyledi.

TOBB’un Açtığı Merkez İle Yüz Bin Dosyanın Yüzde 70’i Çözüldü

TOBB Uyum ve Arabuluculuk Merkezi ile yüz bin dosyanın yüzde 70’inin üç ayda çözüldüğünü açıkladı.

GCM Yatırım Banner

Başkan pandemi süresi boyunca hükümet ile uyumlu çalıştıklarına değindi. Türk iş dünyası kadar pandemi dönemini daha az hasarla atlatan bir iş dünyasının olmadığını vurguladı.

TOBB Başkanı şu ifadeleri kullandı: “Hükümet pandemi döneminde dertlerimize tercüman oldu. Sizlerin yaşadığı sorunları ve önerilerinizi topladılar. Pandemide süresince 220 talepte bulunduk bunların yüzde 97’si çözüldü.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın