Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

TOBB Başkanı: “Girişimci Çıkarmadığımız Takdirde Gelecekte Müthiş Bir İşsizlik Ordusuyla Karşılaşacağız”

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Amasya'da düzenlenen bir etkinlikte girişimcilerin önemine dikkat çekerek onların gelecek dönemde işsizliğin azaltılması yönünden büyük önem taşıdıklarını ifade etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 11.’si Amasya’da Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen Girişimcilik Zirvesi G3 Forumu’na katıldı. Programa Amasya Valisi Osman Varol, protokol üyeleri ve iş dünyasının tanınan yüzleri katılım gösterdi. TOBB öncülüğünde organize edilen etkinlikle konuşma yapan Hisarcıklıoğlu, önemli açıklamalarda bulundu.

Gelecek dönemlerde rahat edebilmek için girişimcilerin faaliyette bulunmasının önemli olduğuna vurgu yapan Hisarcıklıoğlu, aksi takdirde ciddi oranda bir işsizlik oranı ile karşılaşmanın muhtemel olduğunu bildirdi. Girişimciyi ise “sınırlarını aşan ve konfor alanının dışına çıkan kimse” olarak tanımladı.

Milletlerin sahip olduğu gücün silahlarıyla değil girişimci güçleriyle ölçüldüğünü belirten Hisarcıklıoğlu, genç girişimciler ile girişimci olmak isteyenlere hayallerinin peşinden gitmeleri konusunda tavsiyede bulundu.

Milletlerin Gücü Girişimcilerle ÖlçülürAçıklamalarında istihdamı artırmanın tek yolunun girişimci sayısını artırmakla mümkün olduğu ifadesine yer veren Hisarcıklıoğlu, dünya genelindeki girişimcilerin önemli bir rekabet içinde bulunduğuna değindi.

Bu noktada kendisinin de 35 yıllık girişimci olduğunu, buna rağmen hayal kurmaktan vazgeçmediğini dile getirerek hayal kurmanın olmazsa olmaz olduğundan söz etti.

Hisarcıklıoğlu, dünyada dengelerin sürekli değiştiğine dikkat çekerek bunun takip edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Dünya Dengeleri Takip Edilmeli Bireylerin her sabah güne yeniliğe açık bir şekilde başlaması gerektiğini açıklayan Hisarcıklıoğlu, tüm gençlerin yeniliğe ayak uydurabilecek şekilde ve icat etmeye yatkın olarak yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Ardından girişimcilikte hayal etmenin ardından en önemli ikinci kavramın “cesaret” olduğunu söyledi.

Bu noktada yapılan işin marka haline getirilmesi gerektiğini belirten Hisarcıklıoğlu, girişimciliğin temel şartlarından birinin cesur olmak olduğuna ve risk almaktan kaçınmamak gerektiğine dikkat çekti. Hata yaptıkça doğruların öğrenildiğini, girişimcilikle kazanmak ve kaybetmenin de kaçınılmaz olduğunu sözlerine ekledi.

Diğer taraftan bugün açıklanan ve 3 yıllık yol haritası olarak bilinen Yeni Ekonomi Programı’nı (YEP) değerlendirmeye alan Hisarcıklıoğlu, söz konusu programın sorunları doğru bir şekilde tespit ederek gerçek tedbirleri ortaya koyduğunu belirtti.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle