Yatırım yapmaya başla!

TMSF Kayyumundaki Perakende Şirketleri Enflasyonla Mücadele Kampanyasına Katılacak

TMSF kapsamında kayyumu devam eden perakende şirketlerinin Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında indirim kampanyasına katılacağı belirtildi. İşte detaylar;
TMSF Kayyumundaki Perakende Şirketleri Enflasyonla Mücadele Kampanyasına Katılacak

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kayyumunda yönetilen perakende şirketlerinin güçlü ve etkin bir şekilde Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na katılacağı açıklandı. Başkan Muhiddin Gülal tarafından yapılan açıklamada, kayyum kapsamında yönettiği 200’den fazla şirket ile indirim kampanyasına katılacakları belirtildi.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, enflasyon açıklamasına ek olarak Boydak Holding ve Naksan hakkındaki soruları da yanıtladı.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal Destek Mesajı

Gülal, TMSF kayyumunda yönetilen perakende, hizmet, gıda ve beyaz eşya sektöründe faaliyet gösteren firmaların, enflasyonla mücadele kapsamında faaliyet göstereceklerini açıkladı. Sürece dahil edilecek olan tüm paydaşlarla etkin bir şekilde kullanıp devletin yanında yer alacaklarını ifade ettiler. Başkan Gülal, yönetimini üstlendikleri şirketlerde en az yüzde 10 olmak üzere indirim yapılacağını açıkladı.

Gülal, “Milli bir dayanışma içinde enflasyona etkin ve sürdürülebilir bir mücade için elimizi taşın altına koyduk” ifadelerini kullandı.

Enflasyonla Mücadele Milli Destek

Etkin bir mücadele ve başarı için ekonomideki tüm paydaşların üzerine düşeni yapmasının, kamunun ve özel sektörün birlikte hareket etmensinin zorunlu olduğunu da sözlerine ekledi. “Şirketlerimiz gerek milli ekonomimizin büyümesini sağlayacak gerekse enflasyon mücadelede devmetimizin ve halkımızın yanında yer alacak,” diyen Gülal Boydak Holding’e ve şirket satış iddialarına dair bilgiler de verdi.

Gülal, Boydak Holding’den İstikbal, Bellona ve Mondi markalarının kampanyaya katılacaklarını söyledi. Aynı zamanda kayyum olarak görevlendirildiği; Uğur Derin Dondurucu, Mondial, Faruk Güllüoğlu, Alfemo, Pierre Cardin, Cacharel, U.S. Polo Assn, Süvari, Aker, Aynes, Bakpi, Royal Halı ve Sürat Kargo gibi tüm şirketlerde en az yüzde 10 indirim yapılacağını ifade etti.

Gülal, Boydak Holding’in cirosunun 7,3 milyar liraya yükseldiğini ve satış ile ilgili projeksiyonlarının olmadığını belirtti.

Boydak Holding Satılmayacak

Bloomberg HT’nin sorularını yanıtlayan Muhiddin Gülal, Boydak Holding’in satışı ile ilgili iddialara dair, “şirketin ekonomik devamlılığı tehlikedeyse satışı gündeme gelebiliyor,” dedi. Ama şu an için Boydak ve Koza Grubu için böyle bir tehlikenin söz konusu olmadığını dile getirdi. Gülal, mahkeme süreçleri kesinleşene kadar şirketlere vaziyet etmeye devam edeceklerini söyledi.

Naksan’ın ise kendi sorunlu gruplarından biri olarak nitelendiren Gülal, ciddi borçlanması olduğuna dikkat çekti. Gülal, “önümüzdeki süreçte özellikle Naksan’ın plastik ve Royal Halı kısmıyla ilgili farklı bir projeksiyon geliştirmeyi düşünüyoruz,” ifadelerini kullandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum