Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMSF Haczedilen Şirketi Satışa Çıkardı

TMSF, amme borcundan dolayı haczedilen şirketi satışa çıkardı. İşletmenin ihalesi Ağustos’un sonlarına doğru yapılacak. İşte detaylar…
TMSF Haczedilen Şirketi Satışa Çıkardı
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Tasarruf Mevduat Sigorta Fonu (TMSF), İnterdepo Bayraklı Gayrimenkulü Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nü satışa çıkardı. Amme borcundan dolayı haczedilen şirket Özel Antrepo İşletmeciliği AŞ’ye ait.

Resmi Gazete’deki satış ilanına göre İnterdepo Bayraklı Gayrimenkulü Ticari ve İktisadi Bütünlüğü’nün muhammen bedeli 100 milyon TL olarak açıklandı. Satışa çıkarılan şirketin ihalesi 23 Ağustos tarihinde yapılacak.

İnterdepo Bayraklı Gayrimenkulü Ticari ve İktisadi Bütünlüğü, İzmir’in Bayraklı ilçesinde Mansuroğlu Mahallesi’nde 3 bin 597 metrekarelik gayrimenkulün 1815/2400 oranındaki hissesi ile İnterdepo Uluslararası Özel Antrepo İşletmeciliği AŞ ile kiracısı arasında imzalanan kira sözleşmesinden oluşuyor.

İlanda, haczedilen şirketle ilgili ihaleye katılabilmek için sunulması gereken teminat tutarının 10 milyon TL olacağı bilisi de paylaşıldı. Teminat olarak nakit, teminat mektubu, T.C. Devlet Tahvilleri, T.C. Hazine Bonoları ve T.C. Hazine Kefaletini Haiz Tahviller sunulabilecek.

Şartnamede belirtilen idari zarf içinde verilecek belgelerin satış komisyonuna en geç 22.08.2022 tarihinde saat 16:00’ya kadar teslim edilmesi gerektiği belirtildi.

GCM Yatırım Banner

İhalenin 23 Ağustos’ta saat 11:00’da TMSF’nin Büyükdere Cad. No: 143 Esentepe/İstanbul adresindeki konferans salonunda yapılacağı söylendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.