Yatırım yapmaya başla!

TMSF Başkanı Gülal: “Emanet Aldığımız Firmaları En İyi Yerlere Taşımak için Çabalıyoruz”

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Muhiddin Gülal, Aydınlı Grup'un elde ettiği başarıyı değerlendirdi.
TMSF Başkanı Gülal: “Emanet Aldığımız Firmaları En İyi Yerlere Taşımak için Çabalıyoruz”

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın her yıl düzenli olarak açıkladığı “Vergilendirme Dönemi Kurumlar Vergisi Türkiye Geneli İlk 100 Sıralaması”nın 2018 yılına ilişkin sonuçlarına göre, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun  (TMSF) yönettiği Aydınlı Grup, vergi rekortmenleri arasında 84. sırada yer aldı. Böylelikle mahkeme kararı ile TMSF’de yönetilmesine karar verilen Aydınlı Grup, Kurumlar Vergisi sıralamasında ilk kez 84. sırada vergi rekortmeni oldu.

TMSF Başkanı Muhiddin Gülal, Aydınlı Grup’un başarısı hakkında konuştu. TMSF olarak kendilerine emanet edilen bu firmaları basiretli tüccar mantığı ile yönettiklerini aktardı. Gülal, kurumun 2018 yılında 85 milyon TL tutarında vergi ödediğine işaret ederek bunun şirketin başarılı olduğunun bir kanıtı olduğunu söyledi.

Aydınlı Grup’un karlılıkta sektör birincisi olduğunu anımsatan Gülal, 2019 yılı içinde vergi sıralamasında daha üst seviyelere çıkmayı hedeflediklerini açıkladı. Ardından 2019 yılının ilk 6 ayında 40 milyon TL’lik vergi ödendiğine dikkat çekti.

TMSF Başkanı Muhiddin GülalAydınlu Grup, 35 milyon 733 bin TL 2016 yılında ve 45 milyon 206 bin TL 2017 yılında vergi ödemesi yapmıştı. 2018’e gelindiğinde bu tutarı %89 artıran Aydınlı Grup, 85 milyon 233 bin TL vergi ödemesine imza atarak Türkiye’nin katma değeri en yüksek kurumları listesine adını altın harflerle yazdırmıştı.

Yurt içi ve yurt dışında toplamda 5559 personeli bulunan ve 2017 yılının Ocak ayından bu yana TMSF bünyesinde bulunan Aydınlı Grup, Türkiye’nin farklı bölgelerindeki 150 civarındaki tedarikçiden hizmet alıyor. Sahip olduğu bayilerle birlikte on binlerce müşterisine avantaj sunuyor.

Aydınlı Grup TMSF Bünyesinde BulunuyorU.S. Polo Assn., Pierre Cardin ve Cacharel gibi dev markaları bünyesinde tutan Aydınlı Grup, 2018 yılında yakaladığı 2 milyar 773 bin TL’lik ciro ile adından söz ettirmişti.

Şu an Türkiye de dahil olmak üzere 45 farklı ülkede 659 mağazası bulunan söz konusu şirket, bu yıl sonuna kadar cirosunu 2,5 milyar liraya çıkarmayı planlıyor. Bunun yanı sıra ‘hazır giyim perakendesi alanında Türkiye ve yakın coğrafyanın en başarılı üç oyuncusundan biri olma’ yolunda istikrarlı adımlarla ilerliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum