Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TMO Açıkladı: Arpa Satış Fiyatı Piyasanın Yüzde 20 Altında!

Arpa tahsis ve satışları için start verildi. Talep alımı bugün başlayacakken arpa satış fiyatı piyasanın yüzde 20 altında belirlendi...
TMO Açıkladı: Arpa Satış Fiyatı Piyasanın Yüzde 20 Altında!
HABER GİRİŞ

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), arpa tahsis ve satışlarına ilişkin kamuoyu duyurusunda bulundu. Besici ve yetiştiricilere uygun fiyatla yem temin edebilmesini sağlamak amacıyla arpa tahsis ve satışları başlatıldı.

TMO’nun açıklamasına göre arpa satışlarında talepler, 17-24 Ekim tarihleri arasında Üretici Örgütleri aracılığıyla alınacak.

Arpa satış fiyatı, piyasa fiyatlarının yaklaşık yüzde yirmi altında olmak üzere ton başına 5,250 TL olarak belirlendi.

Toprak Mahsulleri Ofisi, önümüzdeki süreçte de güçlü stokları sayesinde piyasa istikrarını sağlamaya devam edecek.

Kurulduğu 1938’den bu yana hem üretici hem de tüketici lehine görev alanındaki ürünlerde piyasa istikrarı sağladığını ve ülke gıda arzında bir sigorta görevi gördüğünü belirten TMO, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“TMO olarak bir kez daha altını çizmek isteriz ki, içinde bulunduğumuz olağandışı piyasa koşullarında piyasa istikrarını sağlamak üzere Kuruluşumuzun her türlü yetkisi mevcuttur. Stoklarımızın takviyesi ve piyasaya ürün arzımız yeni hasada kadar kesintisiz devam edecek, tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarımızla işbirliği içinde gereken tedbirler alınacaktır.”

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın