Yatırım yapmaya başla!

Titanik Hatırası 103 Yıllık Bisküvi Açık Artırmaya Çıkartılıyor!

Titanik Hatırası 103 Yıllık Bisküvi Açık Artırmaya Çıkartılıyor!

15 Nisan 1912 gecesi, buz dağına çarparak Kuzey Atlantik’in buz gibi sularına gömülen Titanik, hiç şüphesiz yıllarca anlatılacak anıları da arkasında bıraktı. “Asla batmaz!” denilerek yola çıkan, şaşaalı eğlenceleri ve zengin yolcularıyla binlerce kişinin ölümüne neden olan dev yolcu gemisinin hatıraları, günümüzün en değerli varlıkları arasında gösteriliyor. Evet, dünyanın en ünlü gemi kazası olarak tarihe geçen olayın üzerinden tam 103 sene geçti. Ancak ne Titanik’i ne de yaşadığı trajik olayı hiçbir zaman unutmadık.

Diğer taraftan, Titanik’ten çıkartılan hatıralar da sürekli gündeme gelerek bu Olympic sınıfı yolcu gemisini unutmamıza imkan vermiyor. Geçtiğimiz günlerde paylaştığımız Titanik’in son öğlen yemeği menüsü bunlardan biriydi. Şimdi de batan gemiden kurtulan 103 yıllık bisküvi, tüm dünyanın ilgisini üzerine çekti. Hak verirsiniz ki bu bisküvi çoğu insanın tahminine göre, dünyanın en pahalı bisküvisi olarak anılacak. Dilerseniz şimdi hep birlikte 103 yıllık bisküvinin detaylarına göz atalım.

İşte karşınızda Titanik hatırası olan 103 yıllık açık artırmaya çıkartılıyor:

Titanik’ten Kalan 103 Yıllık Bisküvü

Titanik MüzesiAz önce anılacak dediğime dikkat etmişsinizdir. Anılacak diyorum; çünkü bisküvi, Devizes Henry Aldridge&Son isimli müzayede evinde açık artırmaya çıkartılacak. 24 Ekim’de yapılacak müzayedede satılacak 103 yılık bisküvinin fiyatının yaklaşık 15.000 dolar civarında olacağı tahmin ediliyor.

Titanik’ten Kalan 103 Yıllık BisküvüÜzerinde Spillers&Bakers Pilot yazan bisküvinin kim tarafından muhafaza edildiğine gelelim. Hak verirsiniz ki bisküvinin batan gemiden çıkarılması imkansız. Peki, bu hatıra günümüze nasıl ulaştı? Krakerin, Titanik yolcularına yardıma gelen James Fenwick tarafından saklandığını söyleyebiliriz. James Fenwick de Titanik kazasına yardıma gelen SS Carpathia isimli geminin yolcularından biriymiş. Bisküvinin, yolculara yardım eden Fenwick’in filikasına nasıl geldiğiyse bilinmiyor. İşin daha da enteresan olan yanı, James Fenwick’in krakeri fotoğraflayarak, saklamaya karar vermesi. Yani bisküvinin orijinal olduğunu kanıtlayan görsel bir de kanıt var.

Düşünebiliyor musunuz, bu bisküvi belki bebeğini avutmak isteyen bir annenin ellerindeydi, belki de okyanusta ne kadar kalacağının belirsiz olduğunu düşünen yaşlı bir yolcunun yanına aldığı erzaktı… Tabi ki bunu bilmemiz imkansız. Ama inanın bana, bazen bazı şeyler gizli kaldığı kadar değerli ve kıymetli oluyor. Tıpkı hatıralar gibi! Peki, siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum