Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

TİS Görüşmelerinin Başladığını Duyuran İzdemir Hisseleri Ekside Seyrediyor

Toplu iş sözleşmesi hakkında kamuoyu duyurusu yapan İzdemir'de, hisseler bir ayda %10 kadar değer kaybetti.
TİS Görüşmelerinin Başladığını Duyuran İzdemir Hisseleri Ekside Seyrediyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İzmir Demir Çelik Sanayi A.Ş. (İzdemir), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yaptığı açıklamada Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasında, bugün (12.10.2021) toplu iş sözleşmesi (TİS) görüşmelerine başlandığını duyurdu.

İki birim arasındaki sözleşme 31.08.2021 tarihinde sona ermişti. Görüşmelerin ise sözleşmeyi yenilemek amacıyla yapıldığı aktarıldı.

İzdemir hisseleri (IZMDC) sakin negatiflik gösterse de aylık ve yıllık kaybı genişliyor.
İzdemir Hisseleri  %0,85 Ekside
Kaynak: Paratic Piyasalar

Yıldız Pazar’da BIST metal ana sanayi içinde yer alan hisseler güne 2,35 liradan başladı. 2,33 – 2,36 dar bandında hareket eden hisseler, asıl değişimi yıllık dönemde gösterdi.

İzdemir hisseleri son bir yıl içinde %63 oranında değer kaybetti. En düşük fiyat 1,99, en yüksek 8,03 lira oldu. Aylık bazda bakıldığında 2,23 – 2,59 arasında hareket eden hisselerin değişimi %9,68 düşüşü işaret ediyor.

Haftalık bazda ise 2,24 – 2,39 arasında gidip gelerek, yatırımcısına %2’den fazla getiri sundu. İzdemir hisselerinde anlık işlem hacmi 25.950.180 TL seviyesinde.

GCM Yatırım Banner

Şirketin yer aldığı borsa endeksi olan metal ana sanayi %0,35 artıda hareket ediyor. Şirketlerin çoğunda oklar kırmızıyı gösteriyor. En fazla artan %8,18 ile Çemtaş hisseleri olurken, yatırımcısını en çok üzen %2,18 azalan Tuğçelik hisseleri oldu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.