Yatırım yapmaya başla!

Tinos Adası’ndaki Saklı Güzellik: “Mirage House”

Tinos Adası’ndaki Saklı Güzellik: “Mirage House”

Ege; masmavi denizi, sımsıcak insanları, el değmemiş koy ve adalarıyla insanoğlunun yaşayabileceği herhangi bir coğrafyanın çok daha ötesini ifade eder. Buradaki herhangi küçük kasabayı bir kere ziyaret etmeniz yeterli. Sonrası aşk, kavuşma hasreti ve buluşma sevinci! Eğer bir gün bu yöreye yolunuz düşerse atlayın bir deniz taşıtına ve birazdan birlikte misafiri olacağımız Mirage House’yi ziyaret edin. Ege’de binlerce güzellik bulunurken neden bu evi seçtiğimiziyse birazdan anlayacaksınız.

Kois Associated Architects tarafından 2013 yılında tasarlanan bu yapı, Kiklad Adaları’nın en büyük üçüncü adası olan Tinos’da bulunuyor. Syros, Andros ve Mykonos adalarının yakınında yer alan Tinos Adası, kültürel mirası ve harika doğasıyla her yıl binlerce turist ağırlayan eşsiz bir coğrafya. Sahip olduğu güzelliğiyle insanları baştan çıkartacak bir yer olarak gösterilen Tinos Adası’nın kayalık tepelerinde birçok ev yer alıyor. Ama bunlardan bir tanesi var ki gerçekten her özelliğiyle insanı büyülüyor. Doğaya zarar vermeden, tabiata uygun malzemelerle inşa edilen evin özellikleriyse insanı hayrete düşürüyor. Dilerseniz arkanıza yaslanın ve sımsıcak Ege havasında eşsiz evin keyfini çıkartın.

İşte karşınızda Tinos Adası’nda bulunan müthiş tasarım!

Mirage House – Tinos Adası/Yunanistan

Mirage House - Tinos Adası/YunanistanAdanın Ege Denizi’ne bakan yamacında tasarlanan Mirage House, 198 metrekarelik bir alanın içerisinde bulunuyor. Etkileyici tasarım, bulunduğu konumun bitki örtüsü ve doğal yapısıyla da uyum içerisinde. Tek katlı bir yapı olarak karşımıza çıkan ev, dışarıdan bakıldığında fark edilemeyecek kadar ilginç bir tasarıma sahip. Yapının çatısında bulunan havuz, uzaktan bakıldığında Ege Denizi’nin bir parçasıymış gibi görünüyor. Mirage House’nin görünen bölümleri, çevreden elde edilmiş malzemeler ile sahil kenarındaki doğal oluşumlu düzlüğün üzerinde bulunuyor.

Mirage House - Tinos Adası/YunanistanYapının arka duvarları bölgede bulunan kara parçasına zarar verilmeden yapılmış. Bu sayede de evin içerisindeki buharlaşma doğal yollarla gerçekleşiyor ve ısısı düzenleniyor. Hem sonsuzluk havuzu hem de çatı görevi gören havuz ise ısı izolasyonunu sağlıyor. Güneşin zararlı ışınlarına koruyucu bir panel görevi üstleniyor. Doğal bir plato üzerine inşa edilen evin görünmeyen kısmında 3 yatak odası, mutfak ve geniş bir yaşam alanı bulunuyor. Bir gözlem noktası niteliğindeki Mirage House, lüks bir villadan daha çok, bilim kurgu filmlerindeki görünmez evlere benziyor. Sanki bu yamaçtaki bir kayayı kaldırdığınızda, karşınızda aniden beliriverecek sihirli bir dünya gibi…

Gözlerden uzak olmak isteyenler için mükemmel bir kaçış noktası olacak Mirage House, kesinlikle büyük bir alkışı hak ediyor. Kendinizi bu evin içerisinde hayal etsenize! Ege’nin masmavi suları ayaklarınızın birkaç metre altındaki kayalıklara vururken, nefesinizi açan iyot kokusunu doyasıya içinize çekiyorsunuz. Hayal etmesi bile nefes kesici değil mi? Şu an yüzünüzde oluşan tebessümün aynısı benimkinde de rahatlıkla fark ediliyor.

Ege, var olduğu günden beri insanoğlunun daima içinde hissetmek isteyeceği bir kültürdür. Bu coğrafyayı doyasıya yaşayabileceğiniz yerlerse, bugün konuğu olduğumuz benzersiz yapılardır. Ne dersiniz, gerçekten büyüleyici değil mi? Güne böyle bir evde uyanmak için, birçok şeyden vazgeçeceğinizden şüphem yok, haksız mıyım?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum