Yatırım yapmaya başla!

Arkadaşlık Uygulaması Tinder Düşük Donanımlı Telefonlar için Lite Sürümü Geliştiriyor

Son yılların popüler uygulamalarından Tinder’in Lite sürümünün geliştirildiği ifade edildi. Yeni sürüm ile uygulamanın düşük donanımlı telefonlarda daha verimli çalışması planlanıyor.
Arkadaşlık Uygulaması Tinder Düşük Donanımlı Telefonlar için Lite Sürümü Geliştiriyor

Sosyal medyanın günümüzde hızla büyüdüğüne tanık oluyoruz. Her yıl yeni uygulamalar kullanıma sunuluyor ve milyonlarca kullanıcının birbirleri ile etkileşim kurmasına imkan sağlanıyor. Her ne kadar Facebook, Twitter, Instagram gibi uygulamalar sosyal medya pazarında başlı çekse de, Tinder ve TikTok gibi uygulamalar kısa sürede büyük kullanıcı sayılarına ulaştılar.

Platformlar büyüdükçe daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyor ve bunun için yeni ürünler geliştiriyor. Tinder ise son yıllarda büyük sükse yapan sosyal medya uygulamalarından biri olmayı başardı. Uygulama aslında 2012 yılından beri faaliyet gösteriyor ancak özellikle son birkaç yıldır büyük patlama yaptığını söyleyebiliriz.

Facebook hesabı ile üye olunan ve kullanıcıların birbirleri ile eşleşme esasına dayalı sosyal medya uygulaması, daha geniş çevrelere ulaşmanın planlarını yapıyor. Sosyal medya devinden gelen son haber düşük donanımlı telefonlar için Lite sürümünün yolda olduğunu ortaya koydu.

Tinder için Lite Sürüm Geliyor

Tinder için Lite Sürüm Geliyor

iOS ve Android için sunulan uygulamaların pek çoğunu etkin bir şekilde kullanmak için güçlü telefonlara sahip olmak gerekiyor. Giriş seviyesindeki akıllı telefon modellerinde bu uygulamaların verimliliği gözle görülür derecede düşüyor. Geliştiriciler ise bunu düşünerek düşük donanımlı telefonlar için özel sürümler geliştirme yoluna gidiyor.

Halihazırda, Facebook, Twitter, Instagram ve popüler oyun PUBG Lite gibi sürümler geçtiğimiz dönemde duyurulmuştu. Gelen haberler Tinder için de Lite sürümünün yolda olduğunu gösteriyor. Uygulama normal sürüme göre daha küçük bir boyuta sahip olacak. Son yıllarda kullanıcı sayısı hızla artan sosyal medya devi bu hamlesi ile çok daha geniş kitlelere ulaşmayı planlıyor.

Tinder Büyümeye Devam Ediyor

Tinder Büyümeye Devam Ediyor

Geçtiğimiz günlerde şirket tarafından açıklanan veriler, sosyal medya devinin hız kesmeden büyüdüğünü ortaya koyuyor. Kullanıcı sayısındaki artış devam eden Tinder, bu yılın ilk çeyreği itibariyle 4.7 milyon ücretli kullanıcıya ulaştı. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde bu rakam 1.3 milyon açıklanmıştı. Aradan sadece bir yıl geçmesine rağmen kullanıcı sayısının bu denli artması dikkat çekici.

Geçtiğimiz yılın son çeyreğine göre ise 384 bin kullanıcı sosyal medya uygulamasını indirmiş. Platform özellikle Asya bölgesinde büyük ilgi görüyor. Önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması beklenen Lite sürümü ile kullanıcı sayısının daha da artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Henüz geliştirme aşamasında olan sürümün çıkış tarihi ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil.

Sosyal medya pazarında son yıllarda özellikle arkadaşlık uygulamalarına olan ilginin arttığı gözlerden kaçmıyor. Tinder ise arkadaşlık platformları arasında başı çekmeye devam ediyor. Uzmanlar önümüzdeki günlerde Tinder’in kullanıcı sayısını ve gelirini hızla artıracağını tahmin ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum