Yatırım yapmaya başla!

Tinder App Store’da Elde Ettiği Gelir ile Netflix’i Geride Bıraktı!

Son yılların popüler uygulaması Tinder, App Store’da oyun harici en çok kazanç elde eden mobil uygulama oldu.
Tinder App Store’da Elde Ettiği Gelir ile Netflix’i Geride Bıraktı!

Sosyal medyanın hızla yaygınlaşması ile beraber birbirinden farklı uygulamalar ve platformlar karşımıza çıkıyor. Son dönemde bu uygulamalar arasında en popüler olanlardan birisi Tinder oldu. Kısa sürede milyonlarca kişi tarafından indirilen uygulamaya ilgi oldukça büyük. Popüler uygulama geçtiğimiz günlerde Snapchat hikayelerini görüntüleyeceği bir işbirliği haberi ile gündeme gelmişti.

Uygulama son olarak yeni bir başarı haberi ile gündeme geldi. Platform App Store’da elde ettiği gelir ile oyun dışı en çok kazanç elde eden uygulama oldu. Arkadaşlık uygulaması olarak hızla yayılan Tinder, 2019 yılının ilk çeyreği itibariyle 260.7 milyon dolar gelir elde ederek yeni bir rekora imza attı.

Tinder Netflix’i Solladı

Tinder Netflix’i Solladı

App Store’da oyun harici gelir elde eden uygulamalar arasında liderlik bugüne kadar çevrimiçi servis Netflix’te idi. Ancak hızla büyüyen Tinder, bu alanda Netflix gibi bir devi geride bırakarak büyük bir başarı elde etti. Sensor Tower’ın yaptığı araştırmaya göre Netflix yılın ilk çeyreği itibariyle App Store ve Play Store olmak üzere toplamda 216.3 milyon dolar gelire ulaştı. Şirket geçtiğimiz yılın son çeyreğinde 255.7 milyon dolar gelir sağlamıştı.

Açıklanan son raporlara bakıldığında Netflix’teki düşüş göze çarparken, Tinder her geçen gün daha büyük bir platform haline geliyor. Açıklanan raporda dikkat çeken diğer şirketler ise Tencent Video, QIYI, YouTube, Pandora ve Kwai gibi şirketler oluyor.

WhatsApp En Çok İndirilen Uygulama

WhatsApp En Çok İndirilen Uygulama

Mobil uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulama olarak anlık mesajlaşma servisi WhatsApp göze çarpıyor. Daha sonrasında ise yine Facebook’un bir diğer mesajlaşma uygulaması Messenger ikinci sırada görülüyor. Tiktok ise bu iki mesajlaşma uygulamasının arkasından üçüncü sırada gelerek en çok indirilen uygulamalar arasında kendisine yer buluyor.

Mobil mağazaların kazanç rakamlarında ise App Store’un liderliği göze çarpıyor. Yılın ilk çeyreğinde kullanıcılar App Store’da 12,4 milyar dolara varan harcama yapmış. Bu rakam Google Play’e 7,1 milyar dolar seviyesinde kaldı. Bu rakamlar sonucu Play Store’da rakibine göre çok daha fazla uygulama olmasına rağmen, App Store’un kazanç anlamında daha önde olduğu gerçeği yine değişmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum