Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Hırs Yapan Çift Milyon Dolarlık Evlerin Bulunduğu Sokağı Satın Aldı!

İntikam soğuk yenen bir yemektir, sözünün doğruluğunu göreceğiz bugün! Veya hırsın kontrol edilebildiği takdirde ne kadar işe yaradığını! İşte Tina Lam ve Michael Cheng’in hikayesi:
Hırs Yapan Çift Milyon Dolarlık Evlerin Bulunduğu Sokağı Satın Aldı!

Bu hikayeden istediğiniz şekilde ilham alabilirsiniz diyerek konuya giriyorum. Çünkü az sonra duyacaklarınız, hem daha iyi hissettirecek hem de sizi bugün içinizde kalan ukdelerin acısını yarın rahatlıkla çıkartabileceğinize inandıracak. Yani halihazırda istediğiniz hayatı yaşayamıyorsanız ve hayallerinizi gerçekleştirebileceğinize dair umudunuzu yitiriyorsanız, bu haber tam da size göre diyebilirim! Okuduktan sonra neden böyle dediğimi daha iyi anlayacaksınız!

Hong Konglu Tina Lam ve Tayvanlı Michael Cheng isimli çift, yıllar önce evlenir ve kendilerine güzel bir ev aramaya başlar.

Tina Lam ve Tayvanlı Michael Cheng'in intikam hikayesi

Bu arayışlarında San Francisco’nun en prestijli sokakları arasındaki Presidio Terrace’de yer alan güzel bir evle karşılaşırlar.

Ancak sahip oldukları para ev için yeterli değildir. Tabii, evi satın alamamalarında ev sahibinin izlediği katı tutumu da etkili olmuştur.

Presidio Terrace isimli sokaktaki evi alamaz ve duruma içerlerler.

Zira nuh deyip peygamber demeyen adam pazarlık yapmaya bir türlü yanaşmamaktadır. Sonuçta; çift eve iç geçirerek bakarak sokağı terk etmek zorunda kalır.

Emlak girişimcisi olarak yıllarca çalışan ve maddi durumunu iyileştiren çift, 10 sene sonra sokağın açık artırmaya çıkarıldığını görür.

Emlak girişimcisi çift maddi durumunu düzeltir.

Peki, sokak nasıl olur da açık artırmaya çıkartılır? Aslına bakarsanız, olay tam bir yanlışlıktan kaynaklanmış. Çünkü her evin ödemesi gereken 14 dolarlık vergi kayıtları farklı bir muhasebeciye gitmiş ve 994 dolarlık biriken vergi yüzünden sokak haczedilmiş.

Çift ise ilanı görür görmez, ihaleye katılır. Anlayacağınız; intikamlarını almalarında hem şansları hem de açık gözlülükleri etkilidir.

Presidio Terrace açık artırmadan satın alırlar.

90.100 dolar karşılığında satın aldıkları sokak sayesinde daha da zenginleşen çift, şimdi içlerinde kalan o prestijli sokağın sahibi olmanın keyfini yaşıyor. Bir yandan da daha da zenginleşiyor. Çünkü 120 bloklu sokaktaki park ücretleri, çiftin cebine giriyor. Ayrıca ev sahiplerinin hoşuna gitmese de Tina ve Michael ikilisi yanlış park edenlere de ceza yazıyor.

Ne diyelim; hırsın ve soğuk yenen intikam yemeğinin vücut bulduğu bu hikayenin kahramanlarını gönülden tebrik ediyoruz. Gerçi ev sahiplerinin şikayetleri doğrultusunda sokağın belediye tarafından satın alınması söz konusu ama sokak çiftin elinden alınsa bile onlar çoktan istediklerini aldılar diye düşünüyorum.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Başarı Hikayeleri kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum