Yatırım yapmaya başla!

Tim Cook’a Göre 1 Trilyon Dolarlık Değer En Önemli Ölçüt Değil!

Dünyanın en değerli şirketini yöneten Tim Cook, Apple’ın 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşmasıyla ilgili bazı yorumlarda bulundu. Detaylar şöyle;
Tim Cook’a Göre 1 Trilyon Dolarlık Değer En Önemli Ölçüt Değil!

Apple, dün ulaştığı 1 trilyon dolarlık piyasa değeriyle tüm dünyanın gündemine oturmuş, ABD’li teknoloji devi bu başarısıyla adını tarihe yazdırmıştı. Gerçi bugünkü haberimizde de duyurduğumuz gibi 1 trilyon dolar barajını aşan ilk şirket Apple değil Çinli petrol şirketi PetroChina idi. Ancak Apple’ın başarısı da göz ardı edilemezdi.

İşte tam da bu noktada; dünyanın en değerli şirketini yöneten Tim Cook’un çalışanlara gönderdiği mektup dikkat çekti. Zira Glassdoor’un en iyi CEO’lar listesinde düşüş yaşasa da hala en saygın yöneticiler arasında yer alan Tim Cook, 1 trilyon dolarlık değerin en önemli ölçüt olmadığını savundu.

Buna göre Tim Cook, 123 bin civarında Apple çalışanına gönderdiği mektupta “başarının en önemli ölçütü 1 trilyon dolarlık değer değil” ifadelerini kullandı.

Tim Cook Apple Çallışanlarına Teşekkür Etti Daha doğrusu, mektuptaki en çok dikkat çeken ifadeler bunlar oldu. Bir Apple sözcüsü tarafından doğrulanan mektuba göre Tim Cook; “bu başarıda gurur duyacak pek çok şeyimiz olsa da 1 trilyon dolar barajı, başarımızın ölçütü değil” dedi.

Şirketin inovasyonunun ve prensiplerinin Apple’ı dünyanın en değerli işletmelerinden biri haline getirdiğini vurgulayan Cook, mektupta çalışanlarını tebrik etmeyi ihmal etmedi.

Apple 1 Trilyon Dolar Ulaşma Teşekkür Mektubu Ancak rekor statünün onları misyonlarından alıkoymasına izin vermemesi gerektiğinin de üzerini çizdi. Tüm bunların ötesinde Tim Cook, geç saatlere kadar çalıştıkları, ekstra yolculuklar yaptıkları ve mükemmelin daha altında hiçbir şeyi kabul etmedikleri için kalbinin en derinliklerinden teşekkür ettiğini söyledi.

İlaveten; “Apple’ı harika yapay şey sen ve ekibimiz, başarımız sıkı çalışmanız, özveriniz ve tutkunuzdan kaynaklanıyor” sözlerini kullandı.

Tim Cook Steve Jobs'a GöndermeMektupta; şirketin talihsizliklerini tersine çeviren Apple’ın kurucusu Steve Jobs’ı da öven Cook, onun düşünce biçimini hatırlattı.

Steve Jobs’ın Apple’ı kurarken insan yaratıcılığının sınırlarını en büyük zorlukları bile aşacağına ve dünyayı ancak dünyayı değiştireceğine inanan insanların değiştirebileceğine inandığını kaydetti. Ve Tim Cook mektubunu, “Steve’in hep yaptığı gibi biz de Apple’ın parlak geleceğini ve birlikte yapacağımız büyük işleri dört gözle beklemeliyiz” sözleriyle noktaladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum