Yatırım yapmaya başla!

TİM Başkanı Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek İhracatını Açıklayacaklarını Söyledi

TİM Başkanı İsmail Gülle, hem Kasım ayında hem de 2018 yılı sonunda Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamlarını açıklayacaklarının müjdesini verdi.
TİM Başkanı Cumhuriyet Tarihinin En Yüksek İhracatını Açıklayacaklarını Söyledi

Ekim ayında 15 milyar 732 milyon dolar ile Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşılırken, Kasım ayı için de yeni bir rekorun işaretleri verildi. Türkiye İhracatçıları Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, bu ay Cumhuriyet tarihinin en yüksek Kasım ayı ihraçta rakamlarını açıklayacaklarını söyledi.

Sakarya Üniversitesi ile İstanbul Üniversitesi işbirliğinde SAÜ kültür ve kongre Merkezi’nde düzenlenen 2. Ulaştırma ve Lojistik Ulusal Kongresi’nde konuşan Gülle, yıl sonunda da Cumhuriyet tarihinin en yüksek ihracat rakamına ulaşılacağını dile getirdi.

Düzenlenen kongreye katılan Gülle, döviz kurlarında yapılan spekülatif atakların ülkeye yönelik bir saldırı olduğunu söyledi.

TİM Başkanı İsmail Gülle, Türkiye’nin kalkınması ve hedeflerini tutturması için ihracatın en önemli iş olduğunu ve bunu bir kez daha fark ettiklerini belirterek, ihracatçıların ülke adına Türkiye’nin her tarafında 27 sektörde üretimi gerçekleştirdiğini ve bunu yurt dışına ulaştırdığını söyledi.

Ülke genelinde 72 bin 500 ihracatçı olduğunu ve lojistiğin eskiden beri çok önemli bir konu olduğunun altını çizen Gülle, “Çin’den Avrupa’ya uzanan İpek Yolu tren projesi, limanlarda ve havayollarındaki gelişmeler, bütün bu mücadeleler üretilen malı bir an önce satılan noktaya teslim etmek için çünkü erken teslim edenin malı tercih ediliyor.” şeklinde konuştu. Bu bağlamda lojistiğin de çağımızın rekabet koşullarının getirdiği noktada hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer aldığını dile getirdi.

Bu yıl ihracatta her ay rekor kırılırken, yıl sonunda Cumhuriyet tarihinin en yüksek rakamını açıklayacaklarını belirtti.

Elde edilen son verilere göre 170 milyar dolar ihracat hedefine doğru ilerlendiğini belirten TİM Başkanı, ihracatta her ay rekorlar kırılırken, lojistik sektörünün 170 milyar dolarlık ihracat içindeki payının 12,6 milyar dolar olduğunu söyledi.

Mal ihracatının yanında hizmet ihracatında da başarıyla ilerlediklerini ve 2023 yılında 500 milyar dolarlık ihracat hedeflerinin olduğunu dile getiren Gülle, bu sektördeki en büyük payı lojistikçilerin aldığını ve bu nedenle de çok önemli olduğunun altını çizdi. İstanbul Havalimanı’nın kargolama konusunda çok büyük avantajlar sağlayacağını, doğru maliyetleme sayesinde de bu alandaki yarışta bir adım önde olmayı başarmaları gerektiğini vurguladı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum